Bitrix24 – czy rzeczywiście może znacząco pomóc w rozwojowi Twojej firmy? Sprawdzamy!

Firma, dom, życie osobiste… ostatnio coraz trudniej mi było połączyć wszystkie te aspekty w logiczną całość. Pewnie Ty też już poznałeś, czym jest rozdrażnienie, utrata motywacji i stopniowe wypalanie z przepracowania. Jako przedsiębiorca i główny przedstawiciel firmy na swoich barkach niosę całą odpowiedzialność za jej prosperowanie.

Kiedy koordynacja filarów biznesu i komunikacji pracowników zaczęła zawodzić, a zyski niepokojąco spadać, załamałem ręce. Szczęśliwie, choć zupełnie przez przypadek natknąłem się na stronę Bitrix24. Pierwszy raz prokrastynacja wyszła na moją korzyść. Faktycznie… Wtedy czasu nie miałem, ale teraz jest zupełnie inaczej! Dając szansę platformie zyskałem realne zyski w formie czasu i pieniędzy.

Czym TO właściwie jest i jak może mi pomóc?

Jest to Internetowa przestrzeń robocza, która pozwala na całościowe objęcie wielu aspektów codziennych działań i zadań. Dzięki niej jednoczesne, a przede wszystkim skuteczne zarządzanie firmą, jej projektami, współpracą pracowników, a do tego obsługa klienta są możliwe. Cyferka 24 nie bez powodu znalazła się w nazwie. To faktycznie całodobowa gwarancja utrzymanie całego tego chaosu w ryzach.

Co Bitrix24 dał mojej firmie?

Miałeś kiedyś wrażenie, że ludzie, z którymi pracujesz, mimo że mijasz ich prawie codziennie, są Ci zupełnie obcy? Jak współpracować z kimś, o kim nic nie wiesz, a może nawet nie ufasz? Ja zaufałem systemowi Intranet, który pozwolił mi usprawnić komunikację w obrębie kadry.

Teraz stawiana jest “kawa na ławę”. Nie ma nic do ukrycia! Tablica aktywności, ankiety pracownicze, na bieżąco prowadzony czat, możliwość podglądu statystyk i chyba najbardziej motywujące pracowników, polubienia– ale uwaga, nie tylko te pozytywne, ale i negatywne. Jest to psychologiczne podejście oddziaływania poprzez wzmacnianie zewnętrzne, a odpowiednio wdrożona może się uwewnętrznić. Spokój umysłu wynikający ze świadomości panowania nad zespołem jest wystarczającą nagrodą.

Ale żeby nie było, że jestem takim sztywniakiem. Pracownicy też mają swój czat, gdzie mogą trochę na mnie ponarzekać, a przede wszystkim, wymieniać się własnymi doświadczeniami i wiedzą.

Ahhh to planowanie…

Znasz ten stresujący moment, kiedy musisz szybko podjąć decyzję, zaplanować nowe spotkanie, ale jakoś tak zupełnie niespodziewanie nie możesz znaleźć swojego kalendarza z zapiskami? O ironio! Klient czeka na odpowiedź, a Ty błądzisz w myślach, po omacku szukając odpowiedzi. Bitrix24 rozwiązał i ten problem. Udostępnione kalendarze online są ze sobą kompatybilne. Wszystko w obrębie firmy oraz życia prywatnego można teraz mieć pod kontrolą. I co najważniejsze, we własnej kieszeni, a właściwiej- smartfonie.

Zarządzanie i projekty – koniec dylematów.

Pracownicy firmy

Gdzie ten numer do Agnieszki? Dlaczego ten projekt jeszcze niegotowy? Kto to miał zrobić?! Pewnie też nie raz gorączkowo poszukiwałeś odpowiedzi na te pytania. Na platformie Bitrix24 wszystko mogłem logicznie rozplanować. Koniec z indywidualnym proszeniem się każdego o wykonanie zlecenia.

Tworząc grupę, możesz wirtualnie rozdysponować wszelkie polecenia, a później je zweryfikować. Platforma Bitrix24 wychodzi też z założenia, że czas to pieniądz, więc pozwala na rozmieszczenie każdego działania w czasie. No bo cóż jest lepszą motywacją niż narzucona wizja wykonanego zlecenia? 

Zwiększ efektywność swojej firmy!

Bitrix24, w trosce o rozwój firmy klienta, dał możliwość kontroli postępów na wykresie Gantta. Dzięki niemu, w porę uratowałem niejeden projekt z sytuacji, niemal podbramkowej. Liczniki zadań i wyświetlane statusy są naprawdę niezastąpione, jeśli chodzi o kontrolę wydajności pracowniczej i odpowiednio szybką interwencję.

W planowaniu pomogło mi też ustawianie zależności zadań. Wiem już, co jest najważniejsze i nie błądzę po omacku.

Produkt jest idealny dla wizjonerów i wzrokowców. Miałeś kiedyś problem z wyobrażeniem sobie efektu? Albo po prostu natłokiem pomysłów? Tablica Kanban wszystko wyłożyła mi na tacy.

Relacja i integracja podstawą zarządzania – czyli łączność z ludźmi i aplikacjami.

Brand pozwala na współpracę również w obrębie poza firmowym. Wszyscy wiemy, jak ważna jest komunikacja z partnerami biznesowymi. I tu bez obaw! Nasze poufne dane są bezpieczne.

Jako administratorzy, to my mamy prawo do udostępnienia jedynie wybranych treści osobom postronnym. Do tego aplikacje takie jak MindMap, czyli uzewnętrznienie naszych myśli- mapa myśli, i Billable Hours do tworzenia faktur. Czyste złoto!

A na koniec… niepozorny system CRM.

Wiesz, że bez klienta Twoja działalność nie ma sensu? Ja potrzebowałem czegoś normalnego, bez zbędnych udziwnień. Ma być prosto i skutecznie! Nie miałem czasu na przerabianie kolejnych instrukcji obsługi.

I udało się. W krótkim czasie tym intuicyjnym systemem pozyskałem setki klientów, których dane zgromadzone zostały w obrębie jednego programu. Dzięki temu porównywanie i odnajdywanie potencjalnych klientów, wskazanie leadów oraz bieżące śledzenie zmian, przełożyło się na zysk firmy. Dawniej miałem problem z ginącymi danymi zainteresowanych. Oferowany widok klienta 360 stopni jest już nie do przeoczenia.

Nie oszukujmy się. Celem każdej działalności jest sprzedaż, a odpowiedni lejek sprzedażowy może w niej skutecznie pomóc. Bitrix24, specjalnie do moich potrzeb, dostosował strategię przemieniając potencjalnych nabywców w rzeczywistych klientów.

Połączenie z social mediami.

Nie ma Cię w necie- nie ma Cię na świecie. Bitrix24 łączy więc wszystkie działania z komunikatorami typu Facebook czy Instagram. Już nie muszę sprawdzać statystyk osobno na każdej platformie. Jedno miejsce dało mi tyle możliwości.

Cena komfortu i wygody

Ku mojej uciesze, podstawowy zespół narzędzi nie wymagał ode mnie wydania ani grosza. Bez obaw mogłem więc przetestować adekwatność systemu do moich potrzeb. Jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc szybko pokusiłem się o bardziej zaawansowane rozwiązania, płacąc symboliczną, a teraz promocyjną cenę 159 zł za pakiet Basic. I żeby nie było, zastanawiam się nad dalszym rozszerzaniem pakietu.

Żeby cieszyć się komfortem pracy wystarczy wejść w ten link: https://www.bitrix24.pl. Klikając ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO możesz zarządzać przedsiębiorstwem w dowolnym oferowanym przez stronę języku.

Pakiet on-premise i chmura Bitrix24

W skrócie jeszcze wspomnę, że Bitrix24 daje możliwość przechowywania danych w chmurze lub lokalnych komputerach firmowych. W zależności od wielkości Twojej firmy możesz dobrać do siebie odpowiedni pakiet. Oczywiście zapewniona jest gwarancja bezpieczeństwa, ale formę tę musisz sprawdzić sam, bo ja swoje przedsiębiorstwo nadal rozbudowuję.

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 2.7]

Bitrix24 - opinie z forum:

  1. te zagraniczne systemy wprowadzały w firmie jeszcze więcej chaosu. Obawiam się jednak o bezpieczeństwo danych firmy i poufności

  2. Już parę razy przejechałam się na podobnych systemach. Oferują cuda na kiju, a koniec końców progresu w sprzedaży i organizacji brak.

  3. mógłby byc tanszy ale ogólnie bardzo ok

  4. Bitrix jest rosyjską firmą założoną przez gościa ze zmilitaryzowanego obwodu kaliningradzkiego przechowywującą dane tysięcy firm na rosyjskich serwerach.

  5. Usługa wzięła swoją nazwę od nazwy firmy, która została założona w Kaliningradzie w 1998 roku przez programistę-samouka Siergieja Ryżykowa i trzech jego przyjaciół – Dmitrija Waljanowa, Wadima Dumbravanu i Jurija Tuszyńskiego (razem nadal posiadają 95% udziałów w firmie Bitrix LLC). Początkowo przyszli partnerzy nie byli długo zaangażowani w internetową giełdę pracy Jobcity.ru, po czym przeszli na tworzenie stron internetowych.

    60% obrotów robią w ru

  6. TO ROSYJSKA FIRMA! Chcecie przechowywać dane Wasze i Waszych Klientów u tej sowieckiej hordy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *