Tax Care – usługi dla firm. Czy opłaca się skorzystać?

Księgowość elektroniczna jest dzisiaj bardzo chętnie wybierana przez świeżo upieczonych przedsiębiorców lub po prostu przez małe firmy. Jej największą wadą na pewno jest to, że jesteśmy zdani tylko na siebie w kwestii różnych rozliczeń podatkowych. Choć dostajemy intuicyjne narzędzie, to jednak potrzeba czasu na naukę jego obsługi. Do tego nierzadko jest problem ze skorzystaniem z fachowej porady księgowego.

Dzisiaj przyjrzymy się więc systemowi księgowości elektronicznej Tax Care. Według zapewnień bowiem, jest to połącznie najlepszych zalet księgowości online z tradycyjną, z jednoczesnym wyeliminowaniem wszystkich wad obu rozwiązań. Czy faktycznie tak jest?

Połączenie księgowości elektronicznej z tradycyjną. Model doskonały?

Niewątpliwie jest to naprawdę innowacyjne rozwiązanie na rynku. Nowoczesnych systemów do księgowości elektronicznej nie brakuje, ale brakuje za to praktycznie zawsze wsparcia specjalistów. Nie wszystko w firmie musi iść idealnie według schematu. Czasem pojawiają się wątpliwości czy wyjątki prawne, z którymi bez wsparcia księgowej trudno sobie poradzić.

Połączenie księgowości elektronicznej z tradycyjną naszym zdaniem jest modelem może nie doskonałym, ale z pewnością bardzo mocno już do niego zbliżonym. Na czym powinno to polegać? W ramach jednego abonamentu przedsiębiorca uzyskuje dostęp do specjalistycznego systemu, który daje mu pełną swobodę w zarządzaniu dokumentami. System taki powinien ułatwia wykonywanie najczęstszych prac, takich jak wystawianie faktur, sprawdzanych danych kontrahentów czy przesyłanie różnych raportów.

Drugą częścią systemu, dostępnego w ramach tego samego abonamentu, powinna być kompleksowa obsługa doświadczonych księgowych. Taka opieka ma wiele zalet. Z jednej strony nie trzeba zmagać się z trudnymi rozliczeniami podatkowymi. Jednocześnie odpowiedzialność za ewentualne błędy przejmują na siebie księgowi. Do tego wszystkiego ma się stały dostęp do profesjonalnego wsparcia, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Jakie wady eliminuje taki system? Na pewno nie trzeba płacić dodatkowych pieniędzy za konsultacje z księgowymi czy z radcami prawnymi. Jeśli pomoc realizowana jest online czy telefonicznie, nie traci się także czasu na jeżdżenie do biura rachunkowego. Jednocześnie księgowość taka powinna być w podobnej cenie, jak standardowa księgowość elektroniczna, ale wciąż tańsza, niż skorzystanie z usług biura rachunkowego.

Tax-Care – co to jest? Co można zyskać, a co stracić?

Okazuje się, że taki system już istnieje i naszym zdaniem warto zainteresować się nim nieco bliżej. Mowa o firmie Tax Care, które istnieje na rynku od 2008 roku i stale, bardzo dynamicznie się rozwija. Zastanawia Was, co można zyskać, korzystając z systemu księgowości, o którym wspominaliśmy już wcześniej?

Przede wszystkim pewność prawidłowego prowadzenia całej dokumentacji. Zyskuje się także czas, o czym wspominaliśmy wcześniej. Choć wiele rzeczy realizowanych jest przez księgowych, to jednak wszystko dzieje się w obrębie jednego systemu, do którego jest dostęp z praktycznie każdego miejsca. Tak, Tax Care przygotował platformę online działającą pod przeglądarką internetową. Nie ma więc problemu z tym, aby uruchomić narzędzie na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie wszędzie tam, gdzie ma się na to ochotę i gdzie jest dostęp do internetu.

Co i czy w ogóle można cokolwiek na tym stracić? Naszym zdaniem nie. W razie błędów w prowadzeniu rachunkowości odpowiedzialność spada tutaj na księgowych, a więc można czuć się bezpiecznie. W przypadku standardowej księgowości elektronicznej nie mamy tego komfortu.

Możliwości serwisu

Chcecie wiedzieć, jakie są możliwości oferty przygotowanej przez Tax Care? Cóż, naszym zdaniem na tyle szerokie, że nie da się ich w całości opisać w skrócie. Najważniejsze z dostępnych możliwości, to na pewno:

 • dostęp do narzędzia pozwalającego na generowanie różnych dokumentów w wersji online, przez przeglądarkę;
 • stała opieka księgowego;
 • obsługa księgowa każdego rodzaju biznesu;
 • stała miesięczna opłata abonamentowa, od 99 zł;
 • dostęp do narzędzia generowania faktur w chmurze danych.

To jednak tak naprawdę mała część oferty przygotowanej przez tę firmę. W ramach opłat dodatkowych można bowiem korzystać z wielu innych usług, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. Mogą to być więc takie usługi, jak:

 • outsourcing IT;
 • dostęp do usług medycznych Lux Med;
 • pomoc w zarządzaniu kadrami;
 • wsparcie w uzyskiwaniu unijnych i krajowych dotacji;
 • wsparcie specjalistów przy otwieraniu nowego biznesu.

Jest to tak naprawdę kompleksowa usługa, dzięki której każdy przedsiębiorca może ułatwić sobie prowadzenie biznesu, skupiając się na tym co najważniejsze, a więc na zdobywaniu klientów. Wbrew pozorom naszym zdaniem modułowość tych usług jest zaletą. Można płacić bowiem tylko za te pakiety, które naprawdę będą potrzebne.

Cennik

Niestety nie będziemy w stanie dokładnie przybliżyć Wam cen abonamentowych dla tych usług. Firma gwarantuje, że podstawowe wsparcie kosztuje już od 99 zł miesięcznie. Wiele zależy jednak od rodzaju działalności, potrzeb przedsiębiorcy, jak i od tego, które usługi dodatkowe zostaną wybrane.

Na stronie znajduje się specjalny formularz. Wystarczy go wypełnić, aby otrzymać niezobowiązującą wycenę danego pakietu. Jeśli jesteście zainteresowani tą ofertą, to polecamy właśnie to zrobić.

Opinie. Co mówią klienci?

Jak udało nam się ustalić, większość klientów raczej chwali sobie ofertę przygotowaną przez tę firmę. Choć najczęściej nie są to opinie hurraoptymistyczne, to jednak solidność systemów do księgowości oraz dostęp do wsparcia specjalistów są tutaj części podkreślane.

Wiele osób chwali sobie także atrakcyjność samych cen. Według zapewnień różnych klientów, firma zawsze szybko reaguje na wszystkie zapytania i faktycznie doradza w szerokim zakresie, jeśli tylko jest taka potrzeba.

Czy warto korzystać na codzień?

Naszym zdaniem system proponowany przez Tax Care to dobre rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, których nie stać na zatrudnianie księgowych i brakuje im czasu na przerzucenie ciężaru rachunkowości w pełni na swoje barki.

Niestety nie ma możliwości darmowego wypróbowania tego systemu. Zawsze jednak można skontaktować się z firmą i dokładnie wypytać, o wszystkie realizowane usługi.

Tax Care - opinie z forum:

 1. No to może ja też coś od siebie. Reklame tax care znalazłem w Internecie bo akurat szukałem porad z zakładaniem działalności gospodarczej no i zainteresowało mnie to co mają mi do zaproponowania jak na razie nie żałuję, zobaczymy jak będzie dalej się nasza współpraca układać.

  Odpowiedz
 2. Ja też zdecydowałem się na ich usługi, kiedy zakładałem działalność. Wydawali się być dobrą opcją , niskobudżetową dla nowej działalności gospodarczej w mniejszym lub większym stopniu tak też było. Szczególnie cenię sobie pomoc księgową i ogólny dobry kontakt z pracownikami firmy..

  Odpowiedz
 3. korzystam z ich usług od kilku miesiecy. w sumie było jedno wieksze spiecie tzn niezgodnosc w relacjach ale szybko zostało to wyjasnione. firme mozna polecic

  Odpowiedz
 4. Ja dopiero od niedawna prowadze wlasny biznes dlatego zdecydowałam sie na ich usługi. Na dzien dzisiejszy jesetem zadowolona. Planuje wziąc kredyt zobaczymy jak w tej sytuacji firma sie spisze…

  Odpowiedz
 5. korzystam z ich usłud od roku. jak na arzie ok

  Odpowiedz
 6. ja jestem ich klientką od kilku miesiecy jak do tej pory jestem w maire zadowolona. Jedyny minus to czasami trudnosci w skontaktowaniu sie z nimi.

  Odpowiedz
 7. a korzystał ktos z ich pomoc w przypadku brania kredytu? są pomocni?

  Odpowiedz
 8. Tak, jeśli chodzi o kredyty to mają niezłe możliwości, to znaczy mają banki, nawet chyba swój , generalnie dobrze podchodzą do sprawy i starają się tylko trochę to trwa

  Odpowiedz
 9. Kaja co do kredytu to tez sa pomocni. Sam nie brałem z ich pomocą kredytu ale moj znajomy tak i był zadowolony

  Odpowiedz
  • Moją firmę obsługują już trzeci rok i jak dotąd wszystko gra.
   Można płacić do 10 faktur ok 150 zł a po przekroczeniu tej ilości doliczają ok 46zł lub wybrać wersję abonamentową za 200+ w/g potrzeb . Kontakt b.dobry i telefoniczny i e-mailowy. Księgowa pilnuje wszystkiego, przypomina o płatnościach i dostarczeniu dokumentów rozliczeniowych.
   Ogólnie jestem zadowolony i mogę polecić.

   Odpowiedz
 10. A co to w ogóle jest to tax care?? Też mam firmę małą to może mi się przyda, ale co to jest?

  Odpowiedz
 11. A czy warto naprawdę wiązać się z tax care? Niby w necie są recenzje i oceny tej firmy, ale ja zawsze wole z kimś na żywo pogadać o takich rzeczach, ale nikogo nie znam…

  Odpowiedz
 12. Ceny są tam przystępne czy nie bardzo? Planuje zmienić księgowość bo irytuje mnie już firma z której korzystam. Co myślicie o tym tax care?

  Odpowiedz
 13. Wiesz co, musisz sobie wejść na taxcare.pl i tam jest wdług mnie całkiem fajny kalkulator kosztów. Wybierasz usługi jakie cie interesują i dostajesz wstępną wycenę, ona jest w miarę realna z tym co ci zaproponują potem.

  Odpowiedz
 14. Według mnie ceny są w miarę atrakcyjne. Wiadomo ze zawsze znajdzie się coś tańszego, ale jednak tutaj według mnie jakość tych uysług jest niezła.

  Odpowiedz
 15. Przystępna cena i przede wszystkim bezbłędnie prowadzona księgowość.

  Odpowiedz
  • Zgodzę się z Tobą. Po 7 miesiącach współpracy z Tax Care nie mam żadnych problemów z księgowością i prowadzeniem dokumentów. Co do ceny to też jest przystępna. W zamian mam spokój odnośnie dokumentów i komfort pracy i zdobywania nowych klientów.

   Odpowiedz
 16. Przystępnie, elastycznie, wszystko pod kontrolą online i zawsze reagują na maile i telefony. Jak dla mnie bardzo dogodne rozwiązanie dla każdego kto nie zna się albo nie ma czasu na to, aby zająć się fakturami samodzielnie. U nas się tego przewalają tony, nie umiem i nie chcę tego robić, dlatego doceniam ilość usług, które dla mnie i za mnie księgowa od nich wykonuje.

  Odpowiedz
 17. Korzystam z usług Tax Care już od ponad roku czas, konkretniej to prowadzę u nich księgowość. Bardzo mi pomogli w tej kwestii bo ja najzwyczajniej nie miałbym czasu się tym wszystkim zająć. Jestem zadowolony ze współpracy z nimi.

  Odpowiedz
 18. Szukałam w necie informacji jak założyć firmę i skad wziąć dla niej dofinansowania. Trafiłam na ofertę TaxCare i postanowiłam dowiedzie się w placówce jak to wygląda. Pomogli mi założyć firmę, zajeli się moją księgowością i sfinansowali mi w postaci kreytu zakup potrzebnego sprzętu na start. Jak dla mnie to dobre rozwiązanie dla każdego, kto chce na rynku mieć szansę na dobry start.

  Odpowiedz
 19. No nie powiem, takie połącznie brzmi po prostu super, ale powiedzcie, jak to się sprawdza w praktyce? Mieliście jakieś doświadczenia z tą ofertą i możecie powiedzieć, czy warto?

  Odpowiedz
 20. jedno pytanie, czy ta oferta skierowana jest do wszystkich firm, niezależnie od tego, jaki rodzaj biznesu się prowadzi?

  Odpowiedz
 21. interesuje mnie jedna ważna sprawa, czy w ramach tej oferty firma sama odpowiada za ewentualne błędy? Jeśli coś będzie nie tak to można spać spokojnie?

  Odpowiedz
 22. Ja Nie polecam tej firmy dzwoniąc naciągane na skorzystanie z ich usług. Niekorzystajac z ich uslug okazuje się że już jest podpisany abonament przez telefon. I kasa leci co miesiąc za nic Nie robienie wypowiedzenie umowy tylko e-mailowo 3 miesiące i 200% abonamentu.Jak dla mnie to są metody niedoprzyjecia. Nie polecam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz