Az.pl – czy warto skorzystać z usług firmy?

Domeny, serwery, strony internetowe czy sklepy www to usługi, z których korzysta dzisiaj mnóstwo przedsiębiorców. Obecność firmy w internecie jest bardzo ważna i w wielu przypadkach może decydować o ewentualnym sukcesie, bądź porażce biznesu.

Wbrew pozorom jakość pakietów hostingowych oraz dobór odpowiedniej domeny do biznesu, mają ogromne znaczenie. Z tego powodu dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej firmie AZ.pl, która od wielu lat zajmuje się sprzedażą tego typu usług. Co można znaleźć w jej ofercie, jakie firma proponuje ceny, a do tego czy jest ona godna zaufania?

Prześwietlamy ofertę firmy AZ.pl

Strona AZ. Źródło: http://az.pl

Oferta przygotowana przez firmę AZ.pl jest tak naprawdę kompleksowa, a więc możemy z jej pomocą otworzyć profesjonalną stronę internetową, pełny sklep internetowy, stworzyć serwer pocztowy czy nawet skorzystać z takich rozwiązań niezbędnych firmom, jak chociażby fakturowanie czy nowoczesne pakiety biurowe. Oferta jest szeroka, a więc przyjrzymy się jej poszczególnym elementom.

Szeroki wybór domen

Nie da się ukryć tego, że firma AZ.pl znana jest przede wszystkim ze sprzedaży oraz utrzymywania domen internetowych i nie ma co się dziwić temu, że oferta jest tutaj bardzo mocno rozbudowana.

Firma reklamuje się przede wszystkim posiadaniem kilkuset końcówek domen do wyboru. Dużą zaletą jest tutaj prosta w użytkowaniu wyszukiwarka domen, z której pomocą łatwo znaleźć można ten wymarzony adres internetowy.

Domeny można tutaj nie tylko kupować, ale i transferować od innych usługodawców.

Pakiety hostingowe i serwery VPS

Dobrze prezentuje się również oferta pakietów hostingowych oraz serwerów. Osoby zainteresowane założeniem dość prostej strony internetowej, czy małego sklepu online mogą tutaj skorzystać z trzech różnych pakietów hostingowych, o sporych możliwościach, które łatwo dopasować do konkretnych potrzeb.

Firma przygotowała również ofertę dla tych osób, które oczekują do serwera ogromnej wydajności i przede wszystkim dużych możliwości konfiguracji. W ofercie znaleźć można więc serwery wirtualne VPS w kilku różnych konfiguracjach, jak i profesjonalne rozwiązania oparte o chmurę danych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Kreatory stron internetowych

Ponieważ AZ.pl zajmuje się sprzedażą domen internetowych, serwerów i pakietów hostingowych, to nie mogło zabraknąć również narzędzi, które mają za zadanie ułatwiać stworzenie witryny.

Na stronie można znaleźć kilka narzędzi, z których pomocą można stworzyć stronę internetową bez znajomości języków programowania, korzystając z dość intuicyjnego kreatora.

Choć rozwiązanie to wydaje się wygodne, to należy podkreślić fakt, że jest ono dedykowane przede wszystkim tym osobom, które nie oczekują od strony unikalności, a i przede wszystkim nie potrzebują witryny naprawdę profesjonalnej.

Systemy sklepów internetowych

Sklep on-line

Podobnie, jak w przypadku zwykłych stron internetowych, tak i dla sklepów online znaleźć można w AZ.pl ofertę, dzięki której jego stworzenie nie powinno być większym problemem.

Firma posiada własne skrypty sklepów internetowych, które według zapewnień przedstawicieli dają ogromne możliwości konfiguracji, dopasowania wyglądu do własnych potrzeb i przede wszystkim integracji wielu narzędzi, które we współczesnym handlu internetowym są wręcz niezbędne.

Wsparcie dla prowadzenia firmy

AZ.pl od pewnego czasu oferuje również spore wsparcie osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Są to przede wszystkim narzędzia do fakturowania oraz specjalne oprogramowanie biurowe, do którego dostęp jest za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Dzięki temu można realizować wiele zadań biurowych z dowolnego miejsca na świecie, gdzie mamy komputer oraz dostęp do internetu.

Czy opinie potwierdzają profesjonalizm oferty AZ.pl?

Ogromną zaletą firmy AZ.pl jest na pewno to, że istnieje ona na rynku już od wielu lat, a dokładniej od roku 1996, kiedy to działalność opierała się głównie na sprzedaży domen. Tak długa historia dobrze świadczy o profesjonalnym podejściu firmy do pracy, ale potwierdzeniem tego są również liczne opinie klientów, które bez problemu można znaleźć w siebie. Z komentarzy można wywnioskować, że za najważniejsze zalety firmy uznaje się niskie ceny, profesjonalną obsługę techniczną oraz wydajne serwery, szczególnie wirtualne.

Gdzie sprawdzić ceny pakietów z AZ.pl?

Ponieważ firma AZ.pl zapewnia naprawdę szeroki zakres usług, to bardzo trudno byłoby nam dokładnie opisać ceny związane z ich korzystaniem.

Zainteresowane osoby znajdą wszystkie potrzebne informacje bezpośrednio na stronie internetowej usługodawcy. Została ona przygotowana w formie bardzo intuicyjnej, przez co znalezienie konkretnych usług i cen dla nich nie powinno być problemem.

Czy warto? Gdzie zamówić usługi?

Oczywiście oficjalna strona internetowa jest jednocześnie jedynym miejscem, w którym można złożyć zamówienie na usługi. Cała oferta została tam bardzo dokładnie opisana, ale w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można skorzystać z dodatkowego wsparcia technicznego pracowników.

Naturalnie decyzja o tym, czy warto skorzystać z danych usług, zależna jest przede wszystkim od osobistych preferencji. Naszym zdaniem firma z pewnością jest godna zaufania, o czym świadczy wieloletnie doświadczenie.

Polecane firmy hostingowe: (stan na 15.07.24)
Hekko lub dHosting

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

Az.pl - opinie z forum:

  1. i jak wrazenia ludzie? Chodzi mi o hosting

    1. Do du…y!!! W dzień lepiej lub gorzej a w nocy chyba wyłączają.

    2. Jest spoko. Jak ktoś nie potrafi dobrać usługi pod swoją strone albo kupuje najtańszy pakiet to póxniej ma problemy.

  2. Największe dno z jakim się spotkałem to właśnie ta firma…

  3. dno!! mam 100 GB hosting u nich a nie maja backup, stracilem sporo plikow… nie polecam!!!!

  4. Czy ktoś może mi wytłumaczyć czym różnią się te serwery VPS od standardowych usług hostingowych? Nigdy nie potrafiłem tego zrozumieć i nie wiem czy dobrze robię, że wybieram zawsze tańsze hostingi…

  5. orientujecie się może, czy gdzieś na stronie az.pl są informacje o kosztach przedłużenia domeny po roku jej użytkowania? Wiem, że cena zakupu najczęściej jest dużo niższa niż późniejszego przedłużenia, więc chciałbym to sprawdzić 😉

  6. ktoś miał styczność z tym pakietem biurowym online? Wygodnie się z niego korzysta i faktycznie w terenie przydaje się on przy prowadzeniu biznesu? Nie ukrywam, bardzo mi się to zaczyna podobać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *