inFakt – opinie dot. programu księgowego [akt. 2024]. Co myślicie?

Własna firma to nie tylko poszukiwanie możliwości rozwoju, poszerzanie swojej oferty czy odnajdywanie nowych klientów, ale niestety także sprawy biurowe.

W wielu przypadkach księgowość zajmuje przedsiębiorcy tak dużo czasu, że nie może on się już w pełni poświęcać własnej firmie.

Co więcej, trzeba pamiętać o tym, że jakiekolwiek błędy w dokumentacji czy w rozliczeniach podatkowych mogą wiązać się z potężnymi karami finansowymi.

Nowoczesne narzędzia dają przedsiębiorcom jednak spore wsparcie. Dzisiaj można korzystać zarówno z możliwości oprogramowania do księgowości online, jak i z pomocy internetowego biura rachunkowego.

Takie usługi proponuje między innymi firma InFakt, która może pochwalić się ogromnym doświadczeniem. Na czym polegają te usługi oraz którą z nich lepiej wybrać?

Księgowość online czy biuro rachunkowe – czym różnią się te usługi?

Offline, czy on-line?

Księgowość online oraz wirtualne biuro rachunkowe tylko pozornie zdają się oznaczać dokładnie tę samą usługę. Różnice są dość znaczne i warto zająć się ich dokładnym omówieniem.

W przypadku księgowości online mamy po prostu dostęp do specjalistycznego oprogramowania komputerowego, które ułatwia nam załatwianie wszelkich spraw rachunkowych w firmie. Może to być oprogramowanie instalowane na komputerze, bądź takie typowo w formie online, do którego dostęp mamy przez specjalną stronę internetową.

Choć narzędzia do księgowości online bardzo ułatwiają prowadzenie biura, nierzadko prowadząc przedsiębiorcę krok po kroku z wszystkimi formalnościami, tak nadal użytkownik takich narzędzi musi wszystkim zajmować się samodzielnie. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, ale polecane przede wszystkim małym firmom, które nie mają zbyt wielu formalności do załatwiania.

Wirtualne biuro rachunkowe to już fizyczne wsparcie osób doświadczonych w księgowości. Różnica pomiędzy takim biurem, a stacjonarnym jest bardzo prosta.

Wirtualne biuro rachunkowe świadczy swoje usługi zdalne. Firma ma swoją fizyczną siedzibę w jakimś miejscu, ale obsługuje osoby z całego kraju, a nawet i w wielu przypadkach klientów zagranicznych.

Zdalny kontakt wcale nie musi być gorszy od tego fizycznego. Korzystając z takich usług zapłacimy nieco więcej, ale za to doświadczeni księgowi zajmują się wszystkimi sprawami papierkowymi, a przedsiębiorca ma czas na rozwój własnego biznesu.

Warto wspomnieć również o tym, że w przypadku biura rachunkowego to księgowi są odpowiedzialni za ewentualne błędy. Korzystając z narzędzi do księgowości online za pomyłki odpowiadamy osobiście.

Jak prezentuje się oferta w InFakt?

Infakt. Źródło: http://infakt.pl

Skoro znamy już różnice pomiędzy wirtualnym biurem rachunkowym, a narzędziami do księgowości online, czas powrócić do firmy InFakt, która świadczy między innymi takie usługi. Jej oferta jest jednak dużo szersza i opiewa na kilka elementów, które mogą przydać się przedsiębiorcom.

Pomoc przy założeniu firmy

Współpraca z InFakt to przede wszystkim możliwość skorzystania z profesjonalnego wsparcia przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej.

Firma tak naprawdę zajmuje się wszystkimi sprawami formalnymi i w imieniu swojego klienta otwiera nową działalność, niezależnie od tego, na jakim obszarze będzie ona prowadzona. Co istotne, firma także dokładnie informuje o wszystkich dokumentach, które będą potrzebne do założenia działalności w konkretnym przypadku.

Wygodne wsparcie dla fakturowania

Kolejna usługa dotyczy oferowania dostępu do nowoczesnych narzędzi niezbędnych przy fakturowaniu. Firma zapewnia, że specjalne aplikacje skonstruowane są w taki sposób, aby korzystanie z nich było maksymalnie intuicyjne.

Narzędzia dostępne są z poziomu przeglądarki internetowej, jak i z urządzenia mobilnego. Ich dodatkowa funkcjonalność to między innymi możliwość wysłania gotowej faktury, monitorowanie przychodów czy opcja skorzystania z pomocy specjalisty InFakt.

Usługi księgowości online

InFakt specjalizuje się jednak przede wszystkim w księgowości i dlatego najważniejszą usługą jest tutaj księgowość online. Klienci mogą korzystać ze specjalnych narzędzi, które według zapewnień, są bardzo proste w obsłudze i pozwalają na wygodne, samodzielne prowadzenie biura.

Narzędzia są także dopasowane do współczesnych standardów. Oznacza to, że z ich pomocą można generować pliki JPK i przesyłać je bezpośrednio do podległego urzędu skarbowego.

Wirtualne biuro rachunkowe

Ostatnią istotną usługą realizowaną przez InFakt, jest oczywiście wirtualne biuro rachunkowe. Ze strony internetowej możemy dowiedzieć się między innymi, że InFakt zatrudnia zespół najlepszych księgowych, którzy obsługują klientów z całego kraju, niezależnie od tego, jaki rodzaj działalności ma przedsiębiorca.

Biuro rachunkowe tego typu odciąża od samodzielnego prowadzenia biura, a i jednocześnie daje nieograniczony dostęp do wsparcia profesjonalnych księgowych.

Krótki przegląd opinii o firmie

Oferta firmy InFakt prezentuje się dobrze nie tylko na papierze. Postanowiliśmy sprawdzić opinie osób, które korzystały już z tych usług i okazuje się, że w zdecydowanej większości są one naprawdę pochlebne.

Większość osób chwali sobie niskie ceny, profesjonalne podejście, dobre przygotowanie narzędzi i przede wszystkim możliwość korzystania ze wsparcia specjalistów przy problemach z rachunkowością.

Warto dodać dodatkowo, że InFakt posiada kilka cennych nagród, w tym między innymi AppAward z 2014 roku, czy nagrodę Auler 2011 za bycie wzorem dla biznesu technologicznego.

Gdzie wykupić pakiet i jak sprawdzić cennik?

Zapewne jesteście ciekawi tego, ile za usługi realizowane przez InFakt trzeba zapłacić? Wszystkie te informacje zostały bardzo dokładnie podane na stronie internetowej firmy i bez problemu można się z nimi zapoznać.

INFAKT – TYLKO dzisiaj 23.06.24 – oferta promocyjna 10% taniej. Kliknij

Wysokość cen i jej atrakcyjność jest kwestią indywidualną, ale warto wspomnieć o tym, że pierwszy miesiąc korzystania z każdej usługi jest tutaj darmowy. Można więc bez zobowiązań przetestować sobie możliwości tej firmy.

Oczywiście rejestrację dla konkretnej usługi można zrealizować na stronie www. Proces jest prosty i polega po prostu na podaniu kilku podstawowych danych.

Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 2.2]

inFakt - opinie użytkowników:

  1. jak infakt wypada przy lokalnych konkurentach tj np wfirmie pod wzgledem aktualizacji i funkcjonalności?

  2. na pewno plusem jest aplikacja mobilna bo np wfirma jej nie ma…

  3. INFAKT – TYLKO dzisiaj 23.06.24 ceny promocyjne -10%. Kliknij

  4. powiedzcie tak szczerze, czy osoba nie mająca nigdy wcześniej styczności z księgowości poradzi sobie samodzielnie korzystając z takich narzedzi online? Mam małą firemkę, nie będzie chyba tego dużo i nie wydaje mi się, żeby pełna księgowość byłą dla mnie opłacalna…

  5. ktoś orientuje się czy z tą firmą podpisuje się jakąś wielomiesięczną umowę, z której nie będzie tak łatwo zrezygnować w razie czego? Dajcie znać proszę, jeśli coś wiecie…

  6. są tutaj może osoby mające z nimi styczność? Czy specjaliści z InFakt naprawdę tak chętnie rozwiązuje różne problemy? Mam tochę nieciekawych doświadczeń z tego typu firmami i dtalego ostrożnie teraz do nich podchodzę. Piszcie proszę jeśli coś wiecie.

  7. infakt jest jedyną obecnie firmą na rynku, która ma nowoczesną i przejrzystą aplikację webową i aplikację mobilną; reszta moim zdaniem zostaje w tyle i konkurent, który niegdyś był liderem rynku a nie wymienię go z nazwy jest już daleko; + brawo za zaangażowanie włodka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *