Kei.pl – czy warto skorzystać z oferty firmy hostingowej? Wasze opinie

Solidny, odpowiednio zabezpieczony oraz funkcjonalny serwer to podstawa funkcjonowania każdej poważnej strony internetowej. O ile prowadząc proste blogi można stawiać na darmowe konta hostingowe, tak w przypadku powyższych witryn firmowych czy na przykład ogromnych portali trzeba już znaleźć doświadczoną firmę, która zaoferuje odpowiedni pakiet hostingowy czy bardzo dobry serwer.

Przyjrzymy się dzisiaj więc ofercie firmy Kei, mającej w swojej ofercie między innymi konta hostingowe, serwery wirtualne czy certyfikację SSL. Czy warto skorzystać z jej oferty i okazać firmie swoje zaufanie?

Krótko o historii firmy

Strona www Kei. Źródło: https://www.kei.pl

Bez wątpienia firma może pochwalić się ogromnym doświadczeniem na rynku, świadcząc swoje usługi już od 2000 roku. 18 lat obecności na rynku to nie tylko gwarancja dużego doświadczenia i zrozumienia potrzeb klientów, ale także bezpieczeństwa korzystania z usług. Firma chwali się na swojej stronie między innymi obsługiwaniem ponad 17 tysięcy klientów, utrzymywaniem własnego centrum danych i oferowaniem indywidualnego wsparcia każdemu klientowi.

Firma, według zapewnień, bardzo dba również o wysoki poziom bezpieczeństwa swoich klientów, czego potwierdzeniem są nie tylko dobrze zabezpieczone serwery, ale także działanie zgodnie z wytycznymi GIODO.

Krótki opis oferty

Przyglądając się ofercie firmy kei.pl mamy do czynienia ze standardowymi pakietami, które w dość łatwy sposób daje się dopasować do potrzeb, a przynajmniej tak zapewnia sama firma. Mamy tutaj przede wszystkim:

 • konta hostingowe, zarówno w wersji z dyskami HDD, jak i SSD;
 • nowoczesne serwery VPS w chmurze danych;
 • szeroka oferta serwerów dedykowanych;
 • rejestracja domen;
 • certyfikacja SSL.

Oferta jest szeroka i dzięki temu łatwo znaleźć coś idealnego dla siebie. Pakiety hostingowe sprawdzają się najlepiej w przypadku prostszych stron internetowych czy blogów. Do bardziej specjalistycznych zastosowań wydajniejsze mogą być serwery VPS, a jeśli chcemy mieć pełną kontrolę nad serwerem i zarządzać nim wedle własnego uznania, to oczywiście najlepiej wybrać opcję dedykowaną.

Przykładowe ceny usług

Skoro firma gwarantuje bardzo wysoką jakość realizacji swoich usług oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa, to wiele osób obawia się na pewno wysokich cen. Naszym zdaniem jednak są one na przystępnym poziomie, co postaramy się pokazać na kilku przykładach, skupiając się oczywiście wyłącznie na ofercie podstawowej.

Pakiety hostingowe

Kwestie bezpieczeństwa. Źródło: https://www.kei.pl

Szukając pakietów hostingowych mamy tutaj do wyboru dwie opcje, a więc konta oparte o dyski HDD oraz SSD. W przypadku wersji HDD musimy liczyć się oczywiście z nieco niższą wydajnością, ale jednocześnie z przystępniejszą ceną. Pakiety SSD są już trochę droższe, ale za to o wiele wydajniejsze, choć naszym zdaniem różnice są niewielkie.

Decydując się na podstawowy pakiet hostingu HDD musimy się przygotować na wydatek 7,69 zł miesięcznie. W tej cenie dostajemy między innymi 60 GB przestrzeni dyskowej, nielimitowany transfer danych czy nielimitowaną ilość kont FTP.

W przypadku wersji SSD podstawowy pakiet kosztuje 10,25 zł miesięcznie i zawiera w sobie 30 GB przestrzeni dyskowej, brak limitów dla danych i kont FTP, a do tego kompleksową usługę backupu danych.

Serwery dedykowane

Serwery dedykowane to oczywiście opcja przeznaczona do profesjonalnych zastosowań, gdzie mamy pełną swobodę w zarządzaniu maszyną. W przypadku tej firmy najtańsza opcja dostępu do serwera to 367,77 zł miesięcznie, a najdroższa 1474,77 zł miesięcznie. Pakiety różnią się przede wszystkim wydajnością procesora, ilością pamięci operacyjnej RAM czy, oczywiście wielkością przestrzeni dyskowej.

Warto wspomnieć o tym, że firma daje dość duże możliwość rozbudowy serwerów według indywidualnych potrzeb klientów.

Serwery VPS

W przypadku chęci skorzystania z serwerów wirtualnych, mamy tutaj do wyboru opcję standardową, jak i serwery VPS w chmurze dedykowane sklepom internetowym. Ile to kosztuje?

Pakietów jest naprawdę dużo, ale za najtańszy serwer VPS w chmurze trzeba zapłacić 23,37 zł miesięcznie. W przypadku serwerów e-commerce będzie to już wydatek 133,76 zł miesięcznie przy najtańszej opcji.

Dużą zaletą jest tutaj to, że mamy do wyboru naprawdę sporo pakietów o różnych możliwościach, co ułatwi dopasowanie ich do potrzeb, a także do możliwości naszego portfela.

Certyfikacja SSL oraz domeny

W przypadku domen warto zajrzeć po prostu na stronę kei.pl i osobiście sprawdzić ceny interesujących nas adresów internetowych. Są one dość zróżnicowane, a więc trudno określić ich ogólny poziom. Certyfikacja SSL kosztuje natomiast w firmie od 3 zł do nawet 1200 zł, zależnie od wybranej opcji. Należy tutaj dodać jednak, że w przypadku korzystania z innych usług firmy bardzo często dostaje się możliwość skorzystania z certyfikacji SSL za złotówkę.

Awaryjność?

Opinie o Kei.pl. Źródło: https://www.kei.pl

Dobry, bezpieczny i wydajny serwer to nie wszystko, gdyż ważna jest również jego awaryjność. W tym przypadku jednak firma gwarantuje najwyższy możliwy poziom uptime serwerów na rynku. Jest to możliwe nie tylko dzięki zatrudnianiu świetnych specjalistów, ale także dzięki inwestowaniu w systemy chłodzenia montowane w pomieszczeniach serwerowych. Odpowiednie warunki dla pracy urządzeń zmniejszają ryzyko ich awarii.

Ocena supportu i opinie

W przypadku korzystania z usług hostingowych bardzo dużą rolę odgrywa oczywiście sprawność działania obsługi klienta. W tym przypadku firma gwarantuje bardzo szybkie reagowanie na wszelkie awarie oraz zgłoszenia od swoich klientów. Co ważne, na stronie można znaleźć bardzo rozbudowany dział pytań i odpowiedzi, dzięki którym z wieloma problemami można sobie poradzić nawet samodzielnie.

Dodatkowo w przypadku tej firmy mamy możliwość korzystania z dedykowanego wsparcia, a więc opieki doświadczonego pracownika, który doradzi w doborze i konfiguracji usług, a do tego zajmie się rozwiązywaniem różnych problemów.

Czy warto skorzystać z oferty?

Śledząc bardzo dokładnie ofertę tej firmy można łatwo dojść do wniosku, że dedykowana jest przede wszystkim tym osobom, które poszukują hostingu czy serwerów naprawdę bezpiecznych, stabilnych a do tego bardzo wydajnych.

Doświadczenie firmy oraz szeroki wybór pakietów jest dużą zaletą, a i warto pamiętać również o możliwości dopasowania serwerów dedykowanych do potrzeb. Ceny są naturalnie kwestią mocno indywidualną i najlepiej zapoznać się z nimi osobiście.

Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 2.2]

Kei.pl - opinie z forum:

 1. potrzebuję pilnie pomocy przy wyborze i dopasowaniu serwera dedykowanego do portalu, który będę chciał na nim utrzymywać. Ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy w ogóle warto skorzystać z oferty tej firmy i jeśli tak, to czym się kierować wybierając odpowiedni pakiet?

 2. jedno pytanie, skoro opłaty są miesięczne to rozumiem, że umowy też podpisywane są na miesiąc i systematycznie odnawiane? Nie ma problemu z tym, że jak wypowiem to na przykład muszę jeszcze kolejny miesiąc im opłacić?

 3. orientujecie się może czy oni mają w usługach coś takiego jak kreator stron i czy są w nim jakieś sensowne szablony???

 4. Miało być szybciej i przyjemniej, a okazało się, że podczas migracji pogubili mi pliki graficzne, bo jak twierdzą (gdy już uporczywie dopytywałem): „niestety ze względu na różniącą się od naszej konfigurację serwerów www, pod którą dostosowana została strona wystąpił problem dot. wczytywania się zdjęć na Pana stronie. Próbowaliśmy rozwiązać ten błąd, jednak niestandardowe ustawienia od strony serwera źródłowego nie pozwalają na jego skuteczne wyeliminowanie. Niestety nie byliśmy w stanie przewidzieć, iż zależności występujące między Państwa grafikami, a serwerami az uniemożliwią przeprowadzenie pełnego procesu migracji.”

  Co na to radzą? Wrócić do poprzedniego hostingu. 3 tysiące unikalnych użytkowników przegrzewa im serwer współdzielony, a przez ponad dwa lata nie miałem z tym problemu u poprzedniej firmy przy czterokrotnie większym ruchu.

  Kiedy chcę załatwić coś szybko i skutecznie, obsługa techniczna śpi. Nie spodziewajcie się sensownej i szybkiej odpowiedzi.

  Nie polecam totalnie!

 5. Postawilem wordpress z 23 wpisami i obrazkami-Strona ledwo chodzi,przenioslem wszystko na serwer do siostry i o dziwo śmiga aż miło napisalem do hostingu o problemie.OTO odpowiedz:
  Może Pan analizować szybkość wczytywania poszczególnych elementów w narzędziach deweloperskich przeglądarki.
  Widać w nich, że najwięcej czasu zajmują elementy wczytywane z zewnętrznych źródeł np:
  https://cdn.shortpixel.ai/client/q_glossy,ret_img,w_500,h_270/http://www.adresstrony.pl/wp-content/uploads/2019/12/original.gif
  Być może z innej lokalizacji te elementy wczytują się szybciej, na to wpływu nie mamy.

  To chyba jakis zart!!!Dno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *