Jaki hosting wybrać? Najlepsze (naszym zdaniem) propozycje!

Znalezienie dobrego hostingu zawsze sprawia dużo problemów. Ofert tego typu zdecydowanie nie brakuje na rynku, ale niestety często nie mamy pewności, czy konkretna firma faktycznie profesjonalne podchodzi do swojej pracy i gwarantuje najwyższą jakość usług.

Dzisiaj postaramy się z tego powodu nieco ułatwić to zadanie, opisując oferty 4 najlepszych według nas firm, którym z pewnością można zaufać. Prześwietlimy nieco dokładniej pakiety hostingowe oferowane przez firmy kei.pl, hekko.pl, dhosting.pl oraz linuxpl.com. Zapraszamy do dalszej lektury.

Kei.pl

Strona www Kei. Źródło: https://www.kei.pl

Nie bez powodu zaczynamy nasze zestawienie firm dostarczających hostingi od Kei. Może się ona bowiem pochwalić największym doświadczeniem, istniejąc na rynku już od 2000 roku. Decydując się na hosting w tym miejscu będziemy mieli do wyboru opcję standardową HDD oraz SSD.

W przypadku hostingów z dyskami HDD musimy liczyć się z dłuższym czasem dostępu do danych, ale za to z niższą ceną. Przy dyskach SSD mamy nieco mniej miejsca na dane w tych samych pakietach i zapłacimy trochę więcej, ale za to czas dostępu do danych jest imponujący.

Hosting HDD

W tym przypadku oferta jest podzielona na pakiety Start, PRO oraz PREMIUM, które kosztują odpowiednio 6,25 zł, 8,33 zł oraz 12,50 zł netto za miesiąc. Najtańszy pakiet to 60 GB przestrzeni dyskowej, a najdroższy to aż 200 GB. Przy tym w każdym pakiecie mamy nielimitowany transfer danych.

Hosting SSD

Tutaj nazwy pakietów są identyczne, jak powyżej, ale ceny już nieco wyższe. Zaczynając od najtańszego mamy do wyboru opcję za 8,33 zł, 10,42 zł lub 14,58 zł miesięcznie netto. Przestrzeń dyskowa to odpowiednio 30 GB, 40 GB oraz 60 GB. Podobnie jak wcześniej zawsze mamy nielimitowany transfer danych.

Oferta dhosting.pl

Oferta dHosting.pl. Źródło: http://dhosting.pl

Czas zająć się następną firmą, która może jest nieco krócej na rynku, ale i tak działa bardzo długo, gdyż od 2002 roku. Dostępna tutaj oferta hostingowa z pewnością należy do dość innowacyjnych na rynku. W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z hostingiem elastycznym, który może automatycznie dopasowywać się do aktualnych potrzeb. Jak to działa?

„Elastyczny Web Hosting” kosztuje rocznie 160 zł i w ramach pakietu podstawowego korzystamy z procesora o wydajności 1 GHZ, 1 GB pamięci RAM oraz 50 GB SSD na dane. Na tym jednak nie koniec. Jeśli w pewnym okresie nasza strona będzie notowała bardzo dużo odwiedzin albo potrzebne nam będzie więcej miejsca na dane, to można uruchomić skalowanie zasobów.

Przy tej opcji hosting dopasuje się swoimi parametrami do potrzeb, a my płacimy za każdą godzinę wykorzystywania dodatkowych zasobów, poprzez doładowanie swojego konta. Można w łatwy sposób określać maksymalne budżety i korzystać z opcji zawsze wtedy, gdy jest ona najbardziej potrzebna.

Co znajdziemy w ofercie Linuxpl.com?

linuxplW przypadku linuxpl również mamy do czynienia z 16-letnim doświadczeniem na rynku i bardzo mocno rozbudowaną ofertę hostingową. Znajdziemy tutaj:

  • ofertę hostingu wirtualnego z szeroką gamą pakietów do wyboru;
  • hosting dedykowany SEO;
  • hosting oparty o dyski SSD;
  • hosting biznesowy.

Tak duże rozproszenie pakietów ułatwia ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Hostingi wirtualne są tutaj przeznaczone przede wszystkim dla mniej wymagających osób, a ceny zaczynają się już od 49 zł rocznie.

Opcja SEO, SSD oraz biznes to już pakiety dużo bardziej profesjonalne, przeznaczone dla osób szukających solidnych i bezpiecznych rozwiązań. Za pakiet SSD zapłacimy niecałe 150 zł rocznie, za hosting SEO prawie 210 zł rocznie, a profesjonalny pakiet biznesowy to niecałe 280 zł rocznie.

A może hekko.pl?

 

hekko
Strona główna Hekko. Źródło: https://www.hekko.pl

Hekko to zdecydowanie najmłodsza firma z całego naszego zestawienia, ale naszym zdaniem zdecydowanie godna uwagi. Tę ofertę cechuje wyjątkowa prostota. Mamy tutaj 4 podstawowe pakiety hostingowe:

  • Start+;
  • Optimum;
  • Premium;
  • Premium+.

Najtańsza z opcji to jedynie 20 zł rocznie przy przestrzeni dyskowej wynoszącej 15 GB. Najdroższa to wydatek prawnie 100 zł rocznie, ale dostajemy 100 GB przestrzeni dyskowej. Niestety jedynie najwyższy pakiet daje nam nielimitowane transfery, w pozostałych przypadkach są pewne limity, ale z drugiej strony ceny są tutaj naprawdę przystępne.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. hekko chyba ma najlepszy stosunek ceny do oferty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *