wFirma – usługi księgowe dla firm on-line. Czy księgowość internetowa się opłaca? Wasze opinie

Rozpoczynasz właśnie swój biznes i zastanawiasz się, w jaki sposób prowadzić wszystkie kwestie rachunkowe dla swojej firmy? To faktycznie poważny dylemat. Większość dopiero wchodzących na rynek przedsiębiorców wybiera przede wszystkim pomiędzy usługą księgowości tradycyjnej, a księgowością online realizowaną we własnym zakresie. Co lepiej wybrać i które rozwiązanie jest tańsze?

Księgowość tradycyjna vs elektroniczna – wady i zalety

Zacznijmy może od wytłumaczenia różnicy pomiędzy księgowością tradycyjną, a elektroniczną. W tradycyjnym modelu korzystamy po prostu z usług biura rachunkowego. W ramach pewnej opłaty abonamentowej naszą firmę rozliczają doświadczenie księgowi. Są to jednak ludzie, z którymi nie mamy fizycznego kontaktu. Większość takich firm realizuje swoje usługi online, a więc zdalnie. Wystarczy przesyłać firmie wszystkie dokumenty, aby później otrzymać wyliczenia podatków, które trzeba zapłacić. Oczywiście to tylko przykład, gdyż realizowane zadania księgowe są dużo bardziej rozbudowane.

W modelu elektronicznym to my, jako przedsiębiorcy, jesteśmy odpowiedzialni za swoją rachunkowość. W sieci znaleźć można mnóstwo płatnych systemów, które z założenia mają upraszczać prowadzenie księgowości i do minimum ograniczać ryzyko błędów. Samodzielne prowadzenie rachunkowości często jednak przeraża. Obawiamy się błędów, które będą skutkowały wysokimi karami. Boimy się również tego, że po prostu braknie nam czasu na rachunkowość.

Przy okazji trzeba oczywiście wspomnieć o tradycyjnym zatrudnieniu księgowej. Na to jednak mogą pozwolić sobie tylko większe firmy. Oczywiście jest to rozwiązanie najlepsze i najbezpieczniejsze, ale utrzymanie dodatkowego stanowiska pracy swoje kosztuje.

Wróćmy jednak do tematu wyboru księgowości przez małego przedsiębiorcę. Wbrew pozorom księgowość elektroniczna naszym zdaniem będzie rozwiązaniem o wiele lepszym. Podstawowe wady księgowości tradycyjnej, to bowiem:

 • brak dostępu do codziennych raportów oraz do bieżących informacji rozliczeniowych;
 • stosunkowo duże opłaty;
 • uciążliwa komunikacja zdalna (lub osobista jeśli biuro ma blisko swoją siedzibę).

Oczywiście rozwiązanie to ma także swoje zalety. W przypadku księgowości tradycyjnej są to, chociażby:

 • brak odpowiedzialności za błędy (przechodzą one na usługodawcę);
 • możliwość skorzystania ze wsparcia specjalistów.

Czas teraz przyjrzeć się księgowości elektronicznej. Zalety tego rozwiązania to, między innymi:

 • samodzielne generowanie od ręki wszystkich potrzebnych dokumentów;
 • dostęp do wszystkich raportów i do bieżących informacji;
 • prowadzenie rachunkowości, działu kadr, magazynu, produkcji i wszystkich pozostałych obszarów działalności w jednym miejscu;
 • integracja systemu z wewnętrzną bazą firmy;
 • stosunkowo niska cena.

Co z wadami? Naszym zdaniem rozwiązanie to ma tylko jedną wagę, wymaga poświęcenia nieco większej ilości czasu na księgowość, niż przy opcji tradycyjnej. Nowoczesne systemy są jednak budowane w taki sposób, że same generują wszystkie potrzebne informacje. Wystarczy poświęcić nieco czasu na ich wstępną konfigurację, a później tylko wprowadzać dane. Doskonałym tego przykładem jest system oferowany przez wFirma, któremu przyjrzymy się teraz bliżej.

wFirma – jeden z liderów rynku e-księgowości

Dlaczego postanowiliśmy przyjrzeć się właśnie tej firmie? Gdyż naszym zdaniem, jeśli chcecie przejść na księgowość elektroniczną, system wFirma spodoba Wam się najbardziej. Przede wszystkim jest to obecnie jeden z największych tego typu graczy na naszym rynku. Marka istnieje już od 2005 roku, choć wcześniej działała pod inną nazwą.

Tyle lat obecność na rynku to w zasadzie pewność, że system ten został naprawdę dobrze przemyślany. Firma przygotowała swoją ofertę głównie z myślą o mniejszych przedsiębiorcach. Latami dopracowywany system, jak zapewnia jego właściciel, jest stworzony w taki sposób, aby prowadzenie księgowości ograniczało się tylko do wprowadzania podstawowych danych.

Na dobrą wiarygodność tej oferty ma wpływ na pewno bardzo duża liczba klientów. wFirma chwali się przy tym doskonałym zabezpieczeniem systemu. Każdy klient dostaje gwarancję skutecznej ochrony danych osobowych oraz świetnie chronionych serwerów. W ramach oferty każdy z klientów otrzymuje także nieograniczony dostęp do aktualizacji systemu.

Dostępne moduły – co oferuje serwis?

Jak chwali się wFirma, opracowany system daje dostęp do dosłownie wszystkich narzędzi, które niezbędne są do bezproblemowego zarządzania każdym biznesem. Można go jednak podzielić na 3 podstawowe moduły:

 • do zarządzania sprzedażą;
 • związany z prowadzeniem kadr i płac;
 • do prowadzenia pełnej księgowości online.

Możliwości w ramach tych modułów faktycznie są bardzo rozbudowane.

Zarządzanie sprzedażą to między innymi fakturowanie, CRM, system magazynowy czy narzędzia ułatwiające prowadzenie sklepu online.

Osoby rozliczający kadry czy zajmujące się płacami mają dostęp do takich narzędzi, jak generator dokumentów, gromadzenie danych osobowych, ewidencjonowanie czasu pracy.

Księgowość online to natomiast takie narzędzia, jak rozliczanie podatków, e-deklaracje, automatyczne tworzenie i wysyłanie plików JPK, rozliczanie środków trwałych.

To oczywiście tylko część funkcjonalności. Aby zapoznać się z wszystkimi możliwościami, polecamy zajrzeć po prostu na stronę. Firma gwarantuje również sprawną obsługę Klienta. W razie pojawienia się pytań, warto więc spróbować skontaktować się z konsultantami.

Ceny pakietów

Ile to wszystko kosztuje? Na początek dobra informacja. Każdy zainteresowany może aktualnie przez 30 dni testować pełną funkcjonalność systemów księgowości elektronicznej zupełnie za darmo. Firma gwarantuje, że taki test nie wiąże się z podpisywaniem żadnych zobowiązań.

Późniejsze koszty zależne są już od tego, który moduł zostanie wybrany oraz jak długo chce się opłacać abonament. Minimum to wykupienie abonamentu na 1 miesiąc, a maksimum na 12 miesięcy. Naturalnie im dłuższy abonament, tym niższa cena.

Trzeba przy tym podkreślić, że firma bardzo często organizuje różne akcje promocyjne. W tej chwili także można wykupić abonament w dużo niższej cenie.

Na przykład za księgowość online trzeba obecnie zapłacić od 13,33 zł do 18 zł za miesiąc, zależnie od wybranej opcji. Moduł zarządzania sprzedażą to w promocji koszt od 3,33 zł do 9,60 zł miesięcznie. Ceny bez promocji to odpowiednio od 33,33 zł do 45 zł za księgowość i od 8,33 zł do 24 zł za sprzedaż.

Należy dodać, że do każdego modułu można dobrać jeszcze narzędzia do zarządzania magazynem. Tutaj koszt zawsze wynosi 10 zł miesięcznie.

Opinie?

System ten wygląda dobrze nie tylko na przysłowiowym papierze. Sprawdziliśmy dokładnie, co sądzą o nim użytkownicy. W sieci cieszy się on naprawdę dobrą opinią.

Faktury i księgowość on-line? Wypróbuj też inFakt

Chwalony jest nie tylko za atrakcyjną cenę, ale także za profesjonalne przygotowanie modułów i prostotę ich obsługi. Wiele osób chwali sobie także profesjonalną obsługę techniczną. W opiniach potwierdzają się także informacje, że w razie potrzeby konsultanci oferują także swoje podstawowe wsparcie rachunkowe.

Czy warto korzystać?

Naturalnie decyzja musi być podjęta indywidualnie przez każdego z Was. Naszym zdaniem nie ma co się bać księgowości elektronicznej. Można oszczędzać dzięki niej swoje pieniądze, a dobrze przygotowany system sprawi, że zarządzanie wszystkimi sprawami papierkowymi naprawdę nie będzie musiało być wyzwaniem. Pamiętajcie, że w przypadku wFirma możemy wypróbować ten system za darmo. Naszym zdaniem więc warto chociaż sprawdzić jego możliwości.

Click to rate this post!
[Total: 75 Average: 2.8]

wFirma - opinie z forum:

 1. Mi platformę polecił znajomy przedsiębiorca. Nie wiem dlaczego ale głównym zapalnikiem mojej decyzji był wygląd faktur.oferowanych przez firmę. W późniejszym czasie zorientowałem się że jest ona bardzo prosta w obsłudze i elastyczna. To ostatecznie przeważyło o jej zakupie( zakupie abonamentu). Żeby zbędnie nie przynudzać powiem tylko tyle ze decyzji podjętej kiedyś nie żałuję a nisko budżetowa i profesjonalna platforma jest jednym z lepszych wyborów, które dokonałem na samym początku.

 2. Moim zdaniem jedno z lepszych rozwiązań na rynku. Oczywiście jest konkurencja w postaci dwóch również znanych marek jednak moim zdaniem to co wyróżnia wfirme jest przede wszystkim poleganie na zdaniu użytkowników. To z kolei pozwala na szybki rozwój platformy, a co najważniejsze rozwój jej w dobrym kierunku. Ja ogólnie jestem zadowolony, za tę cenę nie znajdziecie nic lepszego.

  1. bzdury… chyba pracownicy to pisali..

   1. chyba konkurencja to napisała: „bzdury… chyba pracownicy to pisali..”, żeby wrzucić jakiś hejt w stronę tej platformy!

   2. korzystam z nich ale nędza ,jesli cos napiszesz aby poprawili udogodnili to groch o scianę

  2. Największym mankamentem wFirmy jest za każdym razem odpowiadanie „nie planujemy wdrożenia takiej funkcjonalności” przy pytaniach o prozaiczne sprawy. Brak informacji o dalszych planach rozwoju programu, API itp. Od kiedy zlikwidowane forum użytkownicy w ogóle już stracili możliwość sugerowania nowych funkcjonalności w sposób taki, żeby został jakiś ślad po tym. A cena rośnie. Już ponad 1800 zł rocznie. Więc zaczynam się już rozglądać za alternatywami, za które jestem gotów zapłacić rocznie więcej, ale niech się tam coś dzieje dla użytkowników.

 3. uzywam od roku. korzystam z pakietu do wystawiania faktur. najwiekszym plusem jest jak dla mnie prostota, gdzie ja jako laik jeszcze rok temu mogłem od razu się we wszystkim połapać.

 4. czy z pomocą serwisu osoba nie majaca doswidczenia w ksiegowosci poradzi sobie?

 5. Ja zakładajac swoją firme i rozpoczynajac korzystanie z frimgy nie bardzo znalam sie na prowadzeniu ksiegowosci ale w kazdej chwili mozna skorzysatcz pomocy fachowców. Polecam.

 6. mam od nich program do fakturowania. Jest w porządku ale czasami mi sie zacina na chwile. Poza tym jest ok.

 7. Twórcy odwalili kawał dobrej roboty

 8. z wfirmą jakos sobie radze;) nie jest najgorzej

 9. Zalezy mi głównie na pakiecie do fakturowania. Sprawdza sie? Nie bede sama prowadzic ksiegowosci bo sie na tym nie znam i duzo czasu zajęłoby mi wgłębianie sie w temat;p

  1. @mirka – pakiet do fakturowania jest prosty i intuicyjny. Możesz wybrać szablon faktury – ja np. używam takiego z drukiem wpłaty. I masz do wyboru kilka typów faktur.

   Jeśli rozlicza cię biuro rachunkowe, a potrzebujesz programu do prowadzenia magazynu, to przyjrzyj się magazynowi wfirmy.

 10. Faktury i księgowość on-line? Wypróbuj też inFakt

 11. Wybrałbym wfirma, ale mają głupią nazwę. Po co to W na początku? To jakiś skrót?

  1. powiedzcie mi jak t jest z ta wfrma obecnie// oplaca sie

 12. Od niedawna używam platformy w pakiecie rozszerzonym. Uważam platformę za bardzo ciekawą i jedna z lepszych w pakietach ogólnodostępnych. Z funkcji, których brakuje w programie to:
  CRM nie ma możliwości ustawienia przy kliencie wysyłania systematycznych sms/mail – podobno nad tym pracują.
  Fajnie było by blokować konkretne funkcje w uprawnieniach np. Magazynier nie musi znać cen zakupowych towarów i nie koniecznie powinien mieć możliwość wykonania zamówień, a pracownik z udostępniony CRM nie musi mieć dostępu do wszystkich jego funkcji jak np. dokumenty.
  Po za tym:
  Kadry:+5
  Obsługa techniczna i pomoc online 6+.
  Intuicyjność programu 5
  Funkcjonalność- według potrzeb u mnie słabe 5.
  Co do księgowości online wg potrzeb ja jestem zwolennikiem wewnętrznej księgowości. Nie sztuka zliczyć słupki ale dobrze doradzić 🙂 – wiec ocenę pozostawię innym użytkownikom.
  Na pewno będę korzystał …

 13. Korzystam z serwisu wFirma od pół roku i jestem w 100% zadowolony. Jako mikroprzedsiębiorca nie wykorzystuję wszystkich opcji, ale w prowadzeniu księgowości bardzo pomaga. Kilka razy uratowali mi tyłek przypominając o sprawach, o których, jako początkujący przedsiębiorca nie miałem zielonego pojęcia. Spora baza wiedzy pod ręką, kompetentni doradcy online, łatwy interfejs. Jak dotąd zero błędów. Polecono mi kiedyś, a teraz ja polecam.

 14. Jestem mikroprzedsiębiorcą i korzystam z wfirma od 2011 roku. Mogę tylko polecić.

 15. Program ??dobry, brakuje mozliwosci dostosowania do potrzeb.
  Betonowo nie stosuja porad

 16. Brzmi całkiem zachęcająco, nie da się ukryć. Czy ktoś już może zdecydował się wykupić abonament w tym serwisie? Dajcie znać jakie macie doświadczenia. Obecnie korzystam z biura rachunkowego i mam wrażenie, że płacę za dużo…

 17. Co się dzieje w sytuacji, gdy zmieniają się przepisy podatkowe? Te narzędzia są jakoś aktualizowane z dniem wejścia ich w życie?

  1. Korzystam od 2014 roku. Program jest na bieżąco dostosowywany do zmieniających się przepisów (jeszcze za nim wejdą w życie). POLECAM !!!

 18. czy ktoś korzystał z tego darmowego okresu próbnego? Faktycznie w tym czasie można przetestować pełną funkcjonalność systemu??

 19. Nie jestem zadowolony z wfirmy. Choć w w wielu obszarach działa prawidłowo to w bardzo wielu jest kłopot szczególnie gdy ktoś prowadzi działalność na styku sprzedaż dla osób fizycznych i dodatkowo z zaliczkami. Poniżej procedura co zrobić by wystawić fakturę zaliczkową osobie fizycznej … oceńcie sami:

  „fiskalizacji podlegają paragony fiskalne. Faktur się nie fiskalizuje.

  W momencie otrzymania zaliczki należy wykazać podatek VAT z tytułu sprzedaży (w odniesieniu do otrzymanych środków) a w kwestii podatku dochodowego wykazać przychód w momencie wyświadczenia usługi/ dostawy towarów. Sprzedaż na rzecz osób prywatnych (nieprowadzących działalności gospodarczej) w tym również otrzymane zaliczki należy nabić na kasie fiskalnej.

  W przypadku wystąpienia zaliczek należy pomniejszyć bezpośrednim wpisem do KPiR o ich wartość netto korzystając z zakładki: EWIDENCJE >> KPiR >> DODAJ WPIS gdzie wartość netto zaliczek należy wprowadzić w kolumnie 7 KPiR – Sprzedaż towarów i usług w kwocie ujemnej, o czym więcej w artykule: https://pomoc.wfirma.pl/-kpir-w-systemie-wfirma-pl

  Po wykonaniu usługi/dostawie towaru należy wystawić paragon na pozostałą cześć zamówienia. Następnie wcześniej wyksięgowaną zaliczkę w wartości netto należy wprowadzić bezpośrednim wpisem w KPiR w kwocie dodatniej.

  Warto by dodatkowo prowadził Pan ewidencję otrzymywanych zaliczek poza systemem, aby w razie ewentualnej kontroli organów łatwo było wskazać otrzymane zaliczki. „

 20. system działa OK, ale pomoc – słaba. Może nie do końća ich wina tylko naszego durnego prawa.

 21. System sam w sobie ok, niestety księgowość nie stoi na najwyższym poziomie, pod tym względem nie polecam

 22. Jeżeli ktoś prowadzi firmę handlową niech zapomni o tym programie. Niby fajny, niby ładny, dostęp do systemu z każdego miejsca, ale…
  1. Błędy w rezerwacjach magazynowych, co wpływa na ilości dostępne (sugestia wfirmy – zamkać indeks i założyć nowy).
  2. Brak możliwości wprowadzenia kilku form płatności do jednego dokumentu sprzedaży, np. wystawiasz paragon lub fakturę, klient część płaci przelewem lub kartą a część gotówką – w wfirma nie możliwości takiego rozliczenia, można klepnąć tylko albo przelew albo gotówka (lub inne formy płatności, które wprowadzimy, ale można wybrać tylko jedną formę). Dla wfirma to nie jest problem, a dla mnie jest bo na koniec dnia nie zgadza mi się kasa w kasie.
  3. Dokumenty sprzedażowe paragon, faktura, faktura proforma można wysłać bezpośrednio z wfirma do klienta oraz dodatkowo można wprowadzić szablon wiadomości (super sprawa), ale do rezerwacji już nie można przypisać szablonu wiadomości i dodatkowo w rezerwacji nie ma numeru konta bankowego (na dokumentach sprzedażowych, które mają płatność gotówka również nie ma numeru konta).
  4. Brak możliwości wygenerowania zestawienia zbiorczego kilku rezerwacji, np. jeżeli chcemy sprawdzić co będzie potrzebne do wysyłki w danym dniu. Trzeba sprawdzać każde zamówienie (rezerwację) osobno.
  5. Brak możliwości udzielenia rabatu do paragonu (od całego paragonu), można tylko dać rabat procentowy do pozycji.
  Ogólnie program zapowiada się ciekawie. Ale jeszcze nie teraz.

 23. wfirma.pl to idealne rozwiązanie dla sklepów internetowych z obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, bezproblemowy import magazynu ze sklepu internetowego, generowanie paragonów fiskalnych(nie widziałem w ofercie innych firm) prosto i bezproblemowo.

 24. Niestety podane tu ceny się mocno zmieniły 🙁
  WFirma ma obecnie politykę wzrostu kosztów o 100% rocznie – czyli jak w 2018 koszt obsługi to około 250zł/rok, w 2019 już 500/rok, to w 2020 jest to 1000 zł/rok. Za rok pewnie znów podwyżka jw.
  Z danych KRS wynika że firma szykuje się do sprzedaży (podniesiono kapitał z 60tyś do 1.2mln – ale wniesiony aportem 😉 ), więc obecnie maksymalizują zyski dusząc tych co się z nimi związali.
  Firma nie ma oficjalnego cennika – co innego pojawia się po wejściu na stronę, co innego w serwisie [kwoty], co innego na fakturze [treść dowolna, np pozycja brzmi – „abonament 12 miesięcy” – ale poniżej jest wyjaśnienie że to obejmuje okres 11.7 miesiąca].
  W efekcie w dowolnym momencie w ciągu roku mogą dodać kolejne koszty – np. wpisując że w ramach wykupionego pakietu są obecnie tylko 2 faktury sprzedaży, a kolejna to np. 5 zł.
  Drugi i formularze PIT/ZUS/VAT pojawiają się z opóźnieniem, tak by kupić kolejny okres. Nadal nie ma aktualnych formularzy do kontaktu z eZUSem (np Z-3). Dużo takich małych wkurzających drobiazgów.

  1. To Fake, koszt pakietu księgowość od 2009 roku do dzisiaj się nie zmienił, za 1 miesiąc kosztuje 45 PLN netto.

   Oczywiście dodawane są cały czas nowe funkcje i moduły. Przykładowo pełna integracja dwustronna z Allegro, magazyn FIFO i FEFO, prawdziwe Kadry i Płace wzbogacone o Ubezpieczenia. Każdy z tych modułów kosztuje osobno.

   Wwfirma.pl ma oficjalny cennik wfirma.pl/cennik/ksiegowosc-online płatności są za:
   – przy płatności za 30 dni – 45 PLN netto za 30 dni
   – przy płatności za 180 dni – 35 PLN netto za 30 dni
   okresem rozliczeniowym jest 30 dni.

   Kolejny Fake, nie ma ograniczania w wysokości żadnego dokumentu, Nie ma ograniczenia również w ilości użytkowników. Wpisujący pomylił serwisy taką politykę prowadzi konkurencja.

   Firma się nie szykuje do sprzedaży, wspólnicy odsprzedali część udziałów na zasadach preferencyjnych długoletnim pracownikom. W ten sposób wprowadzając w szerszym zakresie współzarządzanie. Wszystkie udziały zostały kupione, pokazuje to w jakiej kondycji jest firma.

   Podniesiono kapitał, gdyż w 2019 roku firma przejęła zewnętrzne biuro rachunkowe jak i zostało wniesione wydawnictwo Media IT z takimi powszechnie znanymi tytułami jak
   poradnikprzedsiebiorcy.pl/
   poradnikpracownika.pl/

   Zapraszam na fora księgowych ogólnodostępne na FB sprawdzicie Państwo kto się opóźnia z formularzami. Nigdy w historii nie zanotowaliśmy takiego zdarzenia bez przyczyny. W tym roku 2020 PIT- y roczne ministerstwo oddało w wersji testowej pod koniec stycznia.

   Jeżeli chodzi o ZUS, komunikujemy się z nimi gdyż mamy jako jedyni w Polsce system w pełni zastępujący Płatnika. Mamy wszystkie nowe formularze tyle że ZUS nie wydał nowego środowiska testowego. Sam opóźnił się z tym wdrożeniem. Swoją drogą a jaki system online ma Z-3? Poza nami?
   Pozdrawiam – Pracownik Web Innovatiwe Software właściciela serwisu wfirma.pl

   1. teraz już 49 netto niezależnie od okresu

  2. Wiem co to Z-3 i podniesienie kapitału Aportem – sorry, ta wypowiedź wskazuje na to, że jest to wpis konkurencji.
   Fajnie by było gdyby konkurencja podjęła się konkurowania na funkcje a nie uprawiała hejty.

 25. przetestujcie takie coś:
  – wystaw proformę
  – wystaw fakturę zaliczkową
  – wystaw fakturę końcową
  – zrób korektę faktury ….
  Zrozumiesz, że ten program to pomyłka ….

  1. Nieraz już testowałem – nie mma porównania do konkurencji (inFaktu czy iFirmy). ale jakoś nie zauważyłem, żeby to było aż tak ciężkie w wFirma. Na początku myślałem, że wFirma traci z roku na rok, ale ja korzystam od ok. 2010 i miałem kilka problemów (niejasne instrukcje w helpie). Teraz widzę, że część negatywnych komentarzy to zwykła ściema – naprawdę aż takimi partaczami jesteście, że nie potraficie konkurować jakością serwisu, tylko tępymi komentarzami?

 26. Korzystamy z wfirmy 3 rok ale ten będzie z pewnością ostatni. Jeśli ktoś chce albo musi prowadzić magazyn to nie jest to program dla niego, chyba, ze lubi ciągłe inwentaryzacje i grzebanie w magazynie w celu korygowania błędów powodowanych przez program. A zaczęło się od pewnej aktualizacji systemu mającej na celu usystematyzowanie jednostek . Po aktualizacji cały nasz magazyn zwariował i trwające rok próby ustabilizowania sytuacji nie dały efektu. Ciagłe poprawki i aktualizacji tylko pogłębiały problemy np. drukując stany magazynowe na konkretny dzień otrzymywaliśmy w każdym wydruku inne dane . Przy kontroli skarbówki katastrofa murowana . Natomiast na plus – bo o tym ze program ma plusy nie można zapominać – trzeba oddać intuicyjny interfejs, łatwość obsługi, konkurencyjny cenowo i dobry kontakt przez system pomocy. Gdyby magazyn działał prawidłowo i nie było niespodzianek przy aktualizacjach z pewnością nie szukalibyśmy zamiennika

 27. bzdury piszecie nie słuchaja zadnych podpowiedzi ,program coraz bardziej uciążliwy ,czasochłonny brak mase funkcji do płynnej obsługi !

 28. Prowadząc biznes, który jest bardzo czasochłonny jestem zadowolona z tego, że wFirma daje mi możliwość prowadzenia księgowości w zasadzie z każdego miejsca na ziemi. Robię wszystko sama, a zaczynałam od tego, że wiedzy w tym temacie nie miałam. Program podpowiada, jak wszystko robić prawidłowo.

 29. Współpracuję z zagranicznymi firmami, więc wFirma daje mi nie tylko możliwość prowadzenia księgowości online, ale i możliwość wystawienia faktur w 9 językach i w różnych walutach. Nie wiem, czy jakiś inny program coś takiego posiada, ale z wFirmą zostaję jeszcze na długo!

  1. A tu już ściema z drugiej strony – zawsze Was chwalę, ale czy możecie się zamknąć i nie propagować takiej sztucznej ściemy, a wziąć się za robotę i dalej zapewniać prawidłowe działanie serwisu, ew. poprawiać błędy, wFirmo? :> Przecież aż w oczy kole taka tępa krypciocha!

   Wasz użytkownik, Tomek

 30. Od czasu poznania księgowości online nie zmienię jej szybko na standardowe biuro rachunkowe. Próbowałem korzystać z wielu różnych firm, ale ostatecznie program wFirma spodobał mi się na tyle, że przy nim zostałem. Sprawne działanie systemu i możliwość wystawiania faktur w różnych językach najbardziej mnie przekonuje.

 31. Najgorszy z programów do księgowości, zero wsparcia błędy.

  1. Nie napotkałem żadnych błędów podczas użytkowania tego programu. Możesz napisać coś więcej na ten temat?

  2. To wypróbuj Symfonię, to sie dopiero dowiesz co to za męka.
   A ponadto żadnego wsparcia.

  3. Kolejna ściema. Zawsze dostawałem odpowiedzi od pomocy w ciągu kilku godzin. ZAWSZE. Tomek

 32. Właśnie to jest to czego szukałam! Od dawna musiałam płacić za rozliczenia faktur księgowej, a teraz mogę wszystko sama kiedy chce i jak chce.

 33. Praktyczny i prosty program, który można bez problemu obsłużyć samodzielnie, a jak są problemy zawsze można skorzystać ze wsparcia ekspertów. Moim zdaniem idealna opcja dla osób samzotrudnionych. Można obliczyć składki, podatki, wystawić faktury bez problemów, wszystko jest mega intuicyjne.

 34. Szczególnie w przypadku sprzedaży online opłaca się podjąć współpracę z wfirma. Integracja dwukierunkowa z Allegro to jest to, co więcej jest opcja automatycznej aktualizacji stanów magazynowych, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. jestem zadowolona, bo wszystko jest proste w obsłudze, dopilnowane, można też skorzystać z porad księgowych. Przydaje się taka pomoc i to nie tylko w przypadku początkujących przedsiębiorców.

 35. Bezpieczny, nowoczesny system do prowadzenia księgowości online, wcale nie trzeba mieć wykształcenia księgowego, aby móc go obsłużyć. Aktualizacje systemu są bezpłatne, jest sporo funkcjonalnych modułów. Można bezpłatnie przetestować platformę przez miesiąc.

 36. Program bardzo intuicyjny, dość prosty w obsłudze, ale daje dużo możliwości. Można się szybko rozliczyć z podatków, wystawić faktury, jest pomocny w przypadku transakcji w obcej walucie.

 37. Korzystam z wfirma.pl już na prawdę od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. Nie ma żadnego problemu z wysyłką raportów JPK czy deklaracji.

 38. Wszystko w jednym miejscu 🙂 prosto oblicza sie podatki i zus. Podoba mi się, że co kwartał są bezpłatne aktualizacje systemu.

 39. Super, że platforma jest zintegrowana ze wszystkimi dostawcami sklepów internetowych.

 40. Bardzo polecam księgowość online. W bardzo dogodny sposób zintegrowany jest z systemem bankowości. W prosty sposób prowadzi się też kalendarz przedsiębiorcy

 41. System znacznie ułatwiający samodzielną księgowość, polecam.

 42. Nie mam żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o wfirmę – korzystam z nich od kilku lat i jestem zadowolony.

 43. To co robią w programie wfirma to masakra 10 lat korzystam ale zmuszają do zmiany !!!!
  po aktualnych zmianach 25/07/2021 to jakieś błazenady ,nieporozumienie

  1. Te ostatnie zmiany dotyczą bardziej wyglądu niż funkcji, wiec wszsytko to kwestia gustu, moim zdaniem poszło to w dobra stronę, ale wymaga jeszcze dopracowania. System sam w sobie jest w porzadku i ma wszystko co jest potrzbene.

   1. Niestety ta ostatnia zmiana inferfejsu to masakra jakaś. Niby tylko wygląd, ale to nieprawda. Bo jeśli te same funkcje wywołuje się kompletnie gdzie indziej, a informacje które były na wierzchu teraz są pochowane, to to zmienia kompletnie sposób użytkowania. Może i da się „przyzwyczaić” do nowego UI, ale po co nam to? Żeby dwa razy więcej spędzać czasu błądząc wzrokiem po ekranie? Żeby zamiast pełnej informacji o obecnym statusie ZUSu czy JPK z potrzebnymi linkami widzieć jakieś kolorowe kwadraciki nie wiadomo do czego służące?
    Od dawna używam wfirma, ale przyznam się że zaczyna coś mnie trafiać. A obsługa faktur zaliczkowych to od lat wielka porażka, aż wstyd klientowi tłumaczyć się. Dodają chyba całkiem fajne moduły, ale wszystkie są dość sowicie płatne. Np. jeśli prowadzisz niewielką sprzedaż internetową, to nie skorzystasz z integracji w ogóle bo koszt wszystkich wymaganych modułów to wyklucza.

 44. Dla mnie zdecydowanie księgowość online, ponieważ pozwala mi na zdalne pracowanie i na prowadzenie firmy, nie trzeba biegać po biurach. Jeśli chodzi konkretnie o wFirmę to jestem jak najbardziej zadowolona, bo oprogramowanie jest dokładnie i dobrze przemyślane.

 45. Zastrzeżenia? Absolutnie nie mam ich w ogóle, bo z takiej księgowości naprawdę łatwo się korzysta! Polecam sprawdzić, bo to faktycznie coś, co potrzebne jest każdej firmie!

 46. Ogólnie ok, ale sporo małych niedociągnięć które ogólnie sprawiają, że wrażenie jest nienajlepsze. Np. chcecie zatrudnić pracownika z uwzględnieniem 50% kosztów uzyskania przychodu. Pracownik wykonuje prace twórczą, tworzy projekty, przysługuje mu wyższa pensja z uwagi na 50% koszty uzyskania przychodu, ale wfirma tego nie ogarnia i koniec i nie wiadomo kiedy będzie ogarniać.

 47. Zdecydowanie wybór wFirmy może być ciekawą propozycją, z tego względu, że jest to nowoczesna księgowość, z wieloma nowoczesnymi możliwościami, a funkcje sprawdzą się w większości firm mniejszych i większych. Moim zdaniem świetna opcja!

 48. Duże ułatwienie dla samozatrudnionych. Przede wszystkim niższe koszty księgowości, kolejno pomoc asystenta, no i wygoda, bo księgowością zajmujecie się w dowolnym momencie. Wszystko jak chcecie i kiedy chcecie!

 49. Trzeba przyznać, że bez nich księgowość nie byłaby taka łatwa. Po co biegać do biur z dokumentami, jak można wszystko zrobić samemu w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Program spełni Wasze oczekiwania w 100%!

 50. Wfirma działa bardzo dobrze, system sprawdza mi się o każdej porze. Zawsze można też liczyć na wsparcie przy różnych problemach. No i oczywiście koszty, które są znacznie niższe, jeśli porównamy z usługami księgowych.

 51. WFirma jako program ma przydatne funkcje odczytywania faktur z pliku, dosyć przejrzyście to wygląda. Jest natomiast jeden mankament. Kwestii podatkowych nie wolno w pełni powierzać temu systemowi, ponieważ potrafi zrobić byki na deklaracjach JPK_V7M. Niestety ja zaufałem, dałbym sobie rękę uciąć i wiecie co? Bym teraz nie miał ręki. 😉 Jak chcecie korzystać to sprawdzajcie kwoty nadwyżki VAT i kwoty do przeniesienia na kolejny okres, bo może wam się niezły bigos okazać, a robienie potem korekt na pół roku w tył i tłumaczenie się skarbówce to nie jest fajna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *