Vectra.pl – czy warto zaufać marce i wykupić pakiet usług? Sprawdzamy w 2024!

Szybki internet, telewizja kablowa czy telefonia komórkowa to usługi, z których dziś korzysta zdecydowana większość naszych rodaków. Od początku XXI wieku rynek ten rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie.

Pojawiało się wiele nowych firm, część z nich upadała, a inne przejmowały te mniejsze i zwiększały swój zasięg. To właśnie dzięki przejęciom Vectra jest obecnie uznawana za największego operatora telewizji cyfrowej w Polsce. Jak jest jej historia i co może zaoferować swoim klientom? Sprawdź już teraz!

Co to jest? Krótka historia marki

Firma Vectra jest dziś spółką akcyjną zarejestrowaną na terenie Gdyni. Jej historia sięga roku 1991, kiedy to została zarejestrowana na terenie Słupska. Przez pierwsze kilka lat firma budowała swoją sieć kablową na terenie kilku miast, a dodatkowo przejęła parę mniejszych spółek, zajmując się obsługą ich infrastruktury. Do 1995 roku operator był już dobrze rozpoznawany m.in. w Olsztynie, Wrocławiu oraz Elblągu. Na przestrzeni kolejnych lat proces ten się pogłębiał. Już w 2005 roku Vectra stała się drugim największym operatorem kablowym w Polsce.

Ekspansja trwa oczywiście po dziś dzień, a zdobycie miana lidera to bardzo świeże osiągnięcie. Na początku tego, 2020 roku spółka przejęła markę Mulimedia Polska, co spowodowało wysunięcie się jej na pierwsze miejsce pośród operatorów.

Nie da się ukryć tego, że Vectra miała również trochę problemów wizerunkowych. Pod koniec XX wieku toczyło się w jej sprawie kilka dochodzeń związanych z rzekomymi działaniami dumpingowymi. Firma miała stosować różny poziom cen zależnie od tego, czy w danym regionie miała konkurencję czy była monopolistą. Ostatecznie w 2003 roku UOKiK odrzucił wszystkie te zarzuty. Firma zapłaciła jednak kilka kar za problemy związane z ochroną danych osobowych swoich klientów.

Choć Vectra jest największym operatorem kablowym w kraju, to jednak zakres jej usług jest o wiele szerszy. Dziś firma oferuje swoim klientom telewizję cyfrową (w tym 4K), internet mobilny oraz szerokopasmowy, telefonię komórkową i stacjonarną oraz nowoczesne usługi VOD.

Aktualna oferta i pakiety

Jak widzisz, oferta operatora Vectra jest bardzo szeroka i, jak się okazuje, łatwo dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Czas więc sprawdzić, co dokładnie Vectra oferuje swoim klientom.

TV

Oferta telewizji cyfrowej jest w tym przypadku bardzo rozbudowana. Operator proponuje kilka pakietów, w tym srebrny (76 kanałów), złoty (134 kanały) oraz platynowy (168 kanałów). Co ważne, w każdym z nich operator zapewnia dostęp do określonej liczby kanałów w ramach telewizji online. To nowoczesna usługa, w ramach której klienci mogą oglądać programy w każdym miejscu, np. z poziomu telefonu komórkowego.

Oprócz tego firma dynamicznie rozwija swoje usługi telewizji 4K. W ramach tej oferty dostępnych jest wiele pakietów dodatkowych, dzięki którym klienci mogą dowolnie konfigurować i dopasowywać ofertę do swoich potrzeb. W głównych ofertach jest również przyznawany dostęp do VOD. Im wyższy pakiet, tym więcej filmów można znaleźć na tej platformie.

Internet

W przypadku internetu stacjonarnego klienci ponownie mają do wyboru 3 podstawowe pakiety. Oferowane w ich ramach prędkości to 150/15 Mb/s, 300/40 Mb/s oraz 600/60 Mb/s. Do każdego z nich firma dodaje swój szybki router Wi-Fi, według zapewnień prosty w konfiguracji i bardzo funkcjonalny.

Podobna sytuacja dotyczy internetu mobilnego, a więc klienci mają do wyboru 3 oddzielne pakiety. Jednak tutaj Vectra nie posiada własnej infrastruktury, ale jest operatorem wirtualnym. Oferuje dostęp do szybkiego internetu LTE w ramach umowy współpracy ze spółką P4, czyli operatora Play. Pakiety różnią się od siebie miesięcznym limitem danych i można wybierać pomiędzy 15, 30, a 100 GB. Oczywiście po wykorzystaniu tego limitu klienci mogą go zwiększać dopłacając od kilku do kilkunastu złotych do abonamentu.

Telefon

Operator wyraźnie stara się, aby jego oferta była prosta i maksymalnie przejrzysta dla klienta. W przypadku telefonii komórkowej znów pojawiają się 3 podstawowe pakiety, które można w razie potrzeby rozbudowywać o dodatkowe opcje. W każdym z nich klienci otrzymują nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS do wszystkich na terenie kraju. Co ciekawe, nielimitowany jest także roaming w obrębie krajów Unii Europejskiej.

Różnice dotyczą ilość danych internetowych w każdym z nich, odpowiednio 3, 10 lub 20 GB. Dodatkowo w dwóch droższych pakietach firma oferuje kilka darmowych miesięcy dostępu do usługi Tidal.

Dodatkowo Vectra nadal wspiera usługę telefonii stacjonarnej. Tutaj pakiet jest jeden, za 15 zł miesięcznie i oferuje nielimitowane połączenia do sieci stacjonarnych oraz komórkowych w Polsce. Dodatkowo klienci mogą dzwonić na telefony stacjonarne w USA i Kanadzie.

VOD

Jak większość dużych operatorów kablowych, Vectra rozwija swoją ofertę VOD. Dostęp do materiałów można otrzymać w ramach abonamentu telewizji cyfrowej, ale można go również wykupić oddzielnie, nawet nie będąc klientem firmy. Baza filmów stale rośnie i obejmuje bajki, seriale oraz filmy, w tym dla dorosłych.

Inne usługi

Oprócz głównej oferty, Vectra proponuje również szeroki zakres usług dodatkowych. Do ciekawszych z pewnością można zaliczyć:

 • multiroom HD lub PVR,
 • FilmKlub, czyli dostęp do dwóch premier filmowych w każdy piątek,
 • PrasaOnline, dostęp do płatnej prasy w ramach jednej, stałej opłaty abonamentowej.

Obecne promocje

Warto pamiętać o tym, że Vectra stara się do siebie przyciągnąć nowych klientów regularnie zmienianymi promocjami. Na chwilę obecną firma oferuje 50% upustu na wiele abonamentów przez pierwsze 4 miesiące od podpisania umowy. I tak, jeśli byłbyś teraz zainteresowany usługami, możesz taniej zamówić np.:

 • paczkę telewizji 76 kanałów + Eleven Sports w cenie 17,49 zł przez pierwsze 4 miesiące (później 34,99zł),
 • internet 300 Mb/s w cenie 54,99 zł miesięcznie, ale 27,49 zł w pierwszych 4 miesiącach,
 • 134 kanały telewizji + internet 600 Mb/s + dostęp do Tidal w cenie 49,99 zł przez 4 miesiące i 99,99 zł po upływie tego okresu.

Dostępność usług

Firma świadczy swoje usługi na terenie wielu, zarówno dużych, jak i mniejszych miast naszego kraju. Jeśli jesteś zainteresowany jej ofertą, dostępność tych usług możesz wygodnie sprawdzić na stronie operatora. Po prostu wprowadź tam swoje dane adresowe, aby od razu zobaczyć, które pakiety są dostępne w Twojej okolicy.

Awarie?

Operator Vectra to solidna firma, która stale rozwija swoją infrastrukturę. Dzięki temu awarie pojawiają się bardzo rzadko, a jeśli już wystąpią, to są usuwane w bardzo krótkim czasie. Najwięcej awarii jest związanych z dostępem do Internetu mobilnego, ewentualnie telefonii komórkowej.

Opinie

Co sami klienci sądzą o tym operatorze? Choć Vectra swego czasu wzbudzała pewne kontrowersje, to jednak dziś cieszy się naprawdę niezłą opinią.

Vectra – dzisiaj 15.07.24 – oferta promocyjna. Kliknij

Choć niektórzy nie są zadowoleni z poziomu cen, to jednak większość osób podkreśla wysoką jakość usług. Firma chwalona jest przede wszystkim za szybkie i bardzo stabilne łącza internetowe, a także niezłe pakiety telewizyjne.

Czy warto skorzystać z oferty Vectry?

Miano lidera na rynku na pewno jest najlepszym dowodem na to, że firma dynamicznie się rozwija, a to oznacza świadczenie usług na wysokim poziomie. Oczywiście nie mamy zamiaru w żaden sposób zachęcać Cię do skorzystania z tej oferty. Jeśli szukasz usług telewizji cyfrowej, internetu czy telefonii komórkowej, powinieneś chociaż porównać ceny oraz zakres oferty. Bardzo możliwe, że Vectra faktycznie okaże się w Twojej okolicy najbardziej konkurencyjna.

Click to rate this post!
[Total: 14 Average: 3]

Vectra.pl - opinie:

 1. a w 2014 dalej warto skorzystac???

 2. powiem tak, ten internet wcale tak nie powala na ryja, ale zły też nie jest,m a na pewno tani

 3. najbardziej opłacalne według mnie są te ogromne pakiety, z telewizja netem i w ogóle, z tego jestem zadowolony, a pojedyncza oferta wydaje mi się średnio atrakcyjna.

 4. prawie dwa lata korzystam i chyba znów przedłuże umowę bo jestem zadowolony. Net czasem siada ale prawie zawsze w ciągu kilku godzin naprawają.

 5. W zasadzie to spodziewałem się tego neta jak torpeda i trochę się zawiodłem, ale i tak działa sprawnie, za te cene nie ma co narzekać.

 6. czy w przypadku internetu mobilnego można wziąć go na próbę i jeśli nie spełni oczekiwać, to zerwać umowę bez ponoszenia konsekwencji?

 7. Ktoś wie co to za premiery w ramach tego pakietu FilmKlub? Faktycznie dobre filmy tam dają i jest to warte swojej ceny?

 8. maja jakieś swoje stacjonarne punkty czy cała obsługa klienta leci po online? Nie mogę znaleźć żadnego salonu w swojej okolicy…

  1. Vectra – TYLKO dzisiaj 15.07.24 – ceny promocyjne. Kliknij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *