Fortum – czy warto skorzystać z oferty? Wasze opinie

Wysokie rachunki za energię elektryczną to problem, z którym styka się mnóstwo gospodarstw domowych. W dzisiejszych czasach coraz więcej urządzeń zasilanych jest prądem, co z jednej strony jest wygodne i bardziej ekologiczne, ale z drugiej strony może być kosztowne.

Duże wydatki ponoszą również gospodarstwa, w których zdecydowano się na ogrzewanie gazem ziemnym.

Choć cena gazu nie jest tak wysoka, jak prądu, to jednak jeśli ogrzewamy swoje domy oraz wodę tym paliwem to nagle rachunki mogą zrobić się wysokie.

Uwolnienie rynku energetycznego w Polsce kilka lat temu rozwinęło jednak konkurencję, dzięki której mamy dzisiaj wiele możliwości obniżania swoich rachunków. Jedną z nich jest firma Fortum, która sprzedaje energię elektryczną oraz gaz klientom indywidualnym oraz firmom. Czy warto skorzystać z jej oferty i czy naprawdę można zaoszczędzić?

Fortum – co to jest?

Strona Fortum. Źródło: http://fortum.pl

Sprzedaż energii elektrycznej oraz gazu jest dzisiaj możliwa dzięki uwolnieniu rynku energetycznego, czego celem było właśnie rozbudzenie konkurencji. Fortum to firma z korzeniami w Norwegii, Szwecji oraz Finlandii, która istnieje już od ponad 20 lat. Na polskim rynku pojawiła się w 2003 roku i stale rozbudowuje swoją ofertę, obejmując zasięgiem swojego działania coraz większą część kraju.

Początkowo firma specjalizowała się w sprzedaży ciepła, zarządzając elektrowniami na terenie Częstochowy, Płocka oraz Wrocławia. Z biegiem czasu jednak możliwości firmy się powiększały i od roku 2016 Fortum zajmuje się w Polsce również sprzedażą energii elektrycznej oraz gazu.

Na tym jednak nie koniec, gdyż Fortum reklamuje się jako firma bardzo dbająca o ochronę środowiska. Z tego powodu prowadzone są działania między innymi związane z elektromobilnością, które szczególnie mocno nasilone zostały w kolebce firmy, a więc w krajach skandynawskich. Fortum stara się również rozwiązywać problemy związane z gospodarowaniem odpadów, starając się maksymalnie jak to możliwe chronić środowisko naturalne.

Jak prezentuje się podstawowa oferta?

Oferta. Źródło: http://fortum.pl

Jeśli jesteście zainteresowani ofertą przygotowaną przez Fortum, to można ją tak naprawdę podzielić na dwa osobne obszary. Zalicza się do nich:

 • Sprzedaż energii elektrycznej – Każdy klient podpisujący umowę korzysta z prądu zupełnie za darmo w godzinach od 13 do 15 oraz od 22 do 6 rano, każdego dnia i bez żadnych limitów. Po upływie tego czasu firma gwarantuje, że prąd w tych godzinach będzie tańszy niż u poprzedniego dostawcy energii. Co ciekawe, klienci mogą jednorazowo obniżyć cenę energii elektrycznej, jeśli poprzedni dostawca złoży niższą propozycję cenową.
 • Sprzedaż gazu ziemnego – W tym przypadku dla określonych taryf klienci korzystają z gazu ziemnego zupełnie za darmo do końca 2018 roku. Jednocześnie Fortum gwarantuje, że po podpisaniu umowy i zakończeniu darmowego okresu, cena gazu nie wzrośnie przynajmniej do 2022 roku.

Istnieje dodatkowo oferta łączona, w której można jednocześnie korzystać z usług dostaw energii elektrycznej oraz gazu. Skorzystanie z takiej opcji, według zapewnień firmy, ma być gwarancją jeszcze niższych cen. Co ciekawe, można nawet zostać partnerem firmy i polecać jej ofertę, aby za każdego „zwerbowanego” klienta dostać 50zł upustu na rachunek za energię elektryczną.

Oddziały stacjonarne

Bardzo istotne jest to, że Fortum zdecydowanie nie jest firmą jedynie wirtualną, której próżno szukać gdzieś w polskich miastach. Wspominaliśmy już o tym, że są oni właścicielami kilku elektrowni w naszym kraju i z tego powodu ich siedziby znajdziemy między innymi we Wrocławiu, w Zabrzu, w Częstochowie, w Płocku czy na północy kraju w Gdańsku.

Oczywiście to nie oznacza, że usługi ograniczają się jedynie do tych lokalizacji. Dotyczy to tylko sprzedaży ciepła, ale w przypadku chęci podpisania umowy na dostawy prądy czy gazu, można zgłaszać się z całej Polski.

Czy warto skorzystać z oferty?

Oferta. Źródło: http://fortum.pl

Możliwość obniżenia swoich rachunków za energię elektryczną czy za gaz zawsze wydaje się bardzo atrakcyjna. Opłacalność korzystania z usług oferowanych przez Fortum w dużej mierze zależy od osobistych potrzeb. Niższe rachunki za prąd na pewno odczują osoby, które każdego dnia korzystają w domu z wielu urządzeń zasilanych energią elektryczną, a gwarancja niższej ceny niż u obecnego operatora na pewno jest tutaj atrakcyjna.

Skorzystanie z oferty niższych cen gazu może być za to szczególnie opłacalne dla osób ogrzewających tym paliwem swoje domy. Dzięki obecnej promocji można nie płacić za gaz nawet do końca 2018 roku.

Oczywiście każda decyzja musi być podjęta indywidualnie i zachęcamy do dokładnego przekalkulowania sobie kosztów przed oraz po ewentualnym podpisaniu umowy. To z pewnością ułatwi podjęcie najbardziej trafnej decyzji.

Opinie?

Obecność marki Fortum od 2003 roku na polskim rynku jest na pewno dużą rekomendacją, a warto pamiętać oczywiście o tym, że firma dużo dłużej istnieje na rynkach zagranicznych i cieszy się tam dużym zaufaniem. Z drugiej jednak strony doświadczenie Fortum w kwestii sprzedaży prądu oraz gazu nie jest zbyt duże.

Tutaj z pomocą przychodzą jednak liczne opinie, które bez problemu można znaleźć w internecie. W zdecydowanej większości potwierdzają one to, że firma naprawdę stara się zapewnić niższy poziom cen za gaz i prąd, niż konkurencja.

Osoby korzystające z usług Fortum cenią sobie również sprawność obsługi klienta oraz przejrzystość umów, jak i samych rachunków za prąd, które nierzadko potrafią być bardzo skomplikowane.

Click to rate this post!
[Total: 76 Average: 2.5]

Fortum - opinie z forum:

 1. Witam. Orientujecie się na ile minimalnie trzeba podpisać umowę z Fortum w przypadku energii elektrycznej?

  Odpowiedz
 2. czy ktoś może mi wytłumaczyć na czym polega ta opcja obniżenia rachunku? Konkurencja zaproponuje mi niższą cenę to obniżą jednorazowo cenę, ale czy ta obniżka będzie na stałe, żeby cena była lepsza niż u konkurencji czy tylko na przykład na jednym, kolejnym rachunku będzie mniej???

  Odpowiedz
 3. Wiecie gdzie dokładnie mieści się ich siedziba w Gdańsku? Chętnie bym się tam przeszła i dopytała o parę rzeczy

  Odpowiedz
  • nie korzystałam tylko zostałam wmanipulowana w umowę której nie otrzymałam , bo Fortum potwierdziło , że przesyłka podobno z umową została zwrócona przez pocztę. Do mnie awizo nie dotarło.
   Mimo to nie mogę się uwolnić od problemu bo w zaparte idą i nie przyjęli ani wypowiedzenia umowy czy odstąpienia od niej. Uważajcie na nich

   Odpowiedz
 4. Nie daj się nabrać ja płacę dużo więcej i muszę z tego wybrnąć jeszcze nikt tak mnie nie oszukał

  Odpowiedz
 5. Wczoraj miałam w domu konsultanta i podpisałem umowę ale mam 14 dni na zrezygnowanie nie wiem co mam zrobić mieszkam w domku jednorodzinnym poproszę o opinię dziękuję

  Odpowiedz

Dodaj komentarz