Innogy – wiarygodny i niedrogi dostawca energii? Wasze opinie i przemyślenia

Energia elektryczna jest w dzisiejszych czasach ważna w życiu praktycznie każdego. Wystarczy przypomnieć sobie tylko jak bardzo sparaliżowane było nasze życie podczas ostatniej, większej awarii sieci energetycznej, gdzie zostaliśmy na jakiś czas kompletnie odcięci od energii elektrycznej.

Prądem zasilane jest dzisiaj już praktycznie wszystko w naszych domach, a i coraz częściej odchodzi się nawet od standardowych kuchni gazowych na rzecz tych indukcyjnych, które oczywiście do swojego działania potrzebują energii elektrycznej.

Wszystko to kosztuje, ale dzięki uwolnieniu rynku energetycznego kilka lat temu dzisiaj mamy już wybór. Powstająca na rynku konkurencja daje nam możliwość wyboru różnych dostawców energii elektrycznej, którzy rywalizując ze sobą stale obniżają stawki.

Tak właśnie działa firma Innogy, ceniona w całej Europie grupa energetyczna, która jest liderem rynku energii elektrycznej oraz gazowej w kilku krajach Unii Europejskiej, a w innych może pochwalić się naprawdę dobrymi wynikami.

Grupa działa również w Polsce, dostarczając klientom indywidualnym, oraz biznesowym, energię wprost do gniazdka. Firma przede wszystkim reklamuje się jako niezwykle tania, a do tego stawiająca na coraz więcej ekologicznych rozwiązań. Jak jest naprawdę?

Czym jest Innogy? Krótki opis działalności

Strona główna Innogy Źródło: http://www.innogy.pl/pl/dla-domu

Innogy jest dostawcą energii elektrycznej do domów nie tylko w Polsce, ale także chociażby w Wielkiej Brytanii, w Niemczech czy Czechach, posiadając w tych krajach naprawdę duże udziały w rynku.

Firma oferuje przede wszystkim sporą różnorodność pakietów związanych z korzystaniem z energii elektrycznej, które pozwalają dopasować cenę prądu do indywidualnych potrzeb, a przede wszystkim do stylu codziennego życia.

Co bardzo ważne, Innogy nie tylko dostarcza prąd swoich klientom, ale także stale poszerza własną bazę partnerów terenowych. Zostając takim partnerem można na własną rękę poszukiwać nowych klientów dla firmy i tym samym zyskiwać wysokie prowizje za wszystkie podpisane umowy.

Firma dostarcza swoje usługi energetyczne w wielu regionach naszego kraju, skupiając się w głównej mierze na większych miastach. Poznanie oferty na stronie jest bardzo proste, gdyż podając kod pocztowy miejsca swojego zamieszkania od razu dowiadujemy się czy w tym konkretnym miejscu oferta jest dostępna i na co dokładnie możemy liczyć.

Jednocześnie jednak, niezależnie od lokalizacji Innogy oferuje także szeroki zakres usług związanych z wykorzystaniem energii słonecznej.

Można więc zlecić wykonanie stosownej instalacji na dachu domu jednorodzinnego i cieszyć się nie tylko niezależnością energetyczną, ale przede wszystkim także zerowymi kosztami za prąd. Inwestycja, w przypadku dobrej jakości instalacji, może się zwrócić naprawdę szybko.

Szeroki zakres korzyści dla klientów

Firma Innogy reklamuje się nie tylko jako ekologiczny i tani dostawca energii elektrycznej, ale także jako dostawca wyjątkowo elastyczny. Podstawowe korzyści dla klientów, jakie są tutaj gwarantowane, to oczywiście niższe stawki za energię niż u konkurencji, ale na tym możliwości firmy się nie kończą. Do najważniejszych korzyści na pewno należy zaliczyć:

 • możliwość wyboru kilku taryf energetycznych, które dopasowane będą do naszego stylu życia
 • stała opłata za prąd przez cały okres trwania umowy
 • fachowe wsparcie w przypadku jakichkolwiek awarii sieci energetycznej
 • przejrzyste warunki umowy
 • z góry narzucone stawki, które pozwalają dokładnie wyliczyć koszty korzystania z energii elektrycznej
 • niskie opłaty za dostawę energii

Bardzo ważną kwestią jest tutaj dostępność pakietów. Dzięki nim można korzystać z bardzo taniego prądu w nocy oraz przez cały weekend albo też wybrać stawkę stałą, ale wciąż atrakcyjną, co może być świetnym rozwiązaniem chociażby dla osób pracujących w domu czy matek wychowujących dzieci, które każdego dnia, przez całą dobę, potrafią zużyć mnóstwo energii elektrycznej.

Bardzo przejrzyste warunki cenowe

Innogy chwali się przede wszystkim bardzo atrakcyjnymi cenami, ale jednocześnie dużą zaletą jest także to, że cena widoczna jest od razu. Tutaj nie ma mowy o skomplikowanych wyliczeniach kosztów każdego kW energii elektrycznej, które często stosowane są u innych dostawców energii.

Osoby chcące skorzystać z oferty i podpisujące umowę mają z góry określoną, jedną stawkę za energię oraz bardzo dobrze wyliczoną kwotę związaną z obsługą sieci energetycznej, która jest opłatą obowiązkową.

Czy Innogy ma ofertę, z której warto skorzystać?

Naturalnie na pytanie czy warto skorzystać z oferty przygotowanej przez Innogy każdy musi odpowiedzieć sobie sam. To co firma gwarantuje to bezpieczeństwo, przejrzystość umowy, stałe ceny przez cały okres umowy oraz bardzo atrakcyjne stawki za energie elektryczną.

Z całą pewnością warto jednak dokładnie przeanalizować ofertę i sprawdzić, czy aby na pewno nie płacimy u swojego obecnego dostawcy za dużo za prąd. Dzisiaj mamy pełną swobodę w korzystaniu z usług różnych dostawców energii elektrycznej i warto z tej swobody korzystać.

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 2.7]

Innogy - opinie z forum:

 1. chyba rzeczywiscie trzeba bedzie sprobpwac…

 2. jakich wielkości oszczędności na prądzie można się spodziewać? może ktoś podać jakieś przybliżone dane?

 3. korzystam, jest nieźle jeśli chodzi o ceny;)

 4. czy ktoś orientuje się, w jakich miastach można skorzystać z oferty Innogy związanej z energią elektryczną? Będę przechodził na ogrzewanie piecami akumulacyjnymi i szukam jakiegoś dostawcy, u którego będę mógł trochę obniżyć rachunki za prąd.

 5. Gdzie mieszczą się jakieś stacjonarne placówki Innogy? Interesuje mnie bardzo oferta dla małych firm, uważam, że płacę za dużo za prąd i dlatego chciałbym podpytać, jak to u nich wygląda.

 6. witam wszystkich. Na jak długi okres podpisuje się z nimi umowę w przypadku zakupu energii elektrycznej i czy jest jakaś furtka, żeby w razie czego zrezygnować z takiej umowy przed jej końcem bez ponoszenia wysokich opłat?

 7. Jestem wieloletnim klientem Innogy. Nieopatrznie zachciało mi się uporządkować umowę z Innogy i przepisałem umowę ze mnie na syna i zostałem przez Innogy ukarany kwotą 400 zł. Podczas rozmowy z konsultantem przedstawiłem chęć przepisania umowy. Siłą rzeczy podałem im na tacy klienta na kolejne lata. Wierny swojej firmie konsultant nie poinformował mnie, że z chwilą przepisania umowy na syna zostanę ukarany za zerwanie warunków aktualnej umowy mnie obowiązującej. I tak myśląc, że jestem lojalny w stosunku do Innogy, zostałem przez nich ukarany, a jako emeryt – szczególnie dotkliwie. Prawnie z tym molochem nie wygram, bo zawsze znajdą coś, by wygrać. Od tego czasu otrzymaliśmy od Innogy dwie propozycje umów lojalnościowych, które parzą w ręce po wyjęciu ze skrzynki i lądują w koszu. Przy sprzedaży mieszkania umowa z Innogy zostanie z naszej strony rozwiązana, a nowy właściciel poinformowany o perypetiach z Innogy. Zrobi co zechce. My nową umowę podpiszemy z każdym tylko nie z Innogy. Opinie o Innogy można w towarzystwie poruszać póki pamięć nie zawiedzie.
  Czy Innogy tym się przejmie? Nie sądzę. A ja? Tyle mojego, że to opiszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *