Promedica24 – czy warto skorzystać i wyjechać do pracy? Wasze opinie

[Głosów: 5   Average: 3.4/5]

Nie od dzisiaj nasi rodacy bardzo mocno zainteresowani są pracą za granicą w charakterze opiekunki czy opiekuna do osób starszych, w szczególności na terenie Niemiec.

Może to być praca naprawdę satysfakcjonująca i atrakcyjna pod kątem zarobków, ale niestety popularność tego zatrudnienia sprawiła, że pojawiło się mnóstwo firm, które nie do końca uczciwie pochodzą do swoich pracowników.

W efekcie znalezienie takiej pracy rodzi ogromne obawy. Musimy zdać się na obcych nam ludzi, którzy będą odpowiedzialni za zorganizowanie nam transportu oraz noclegu, a do tego oczywiście chcemy mieć pewność, że oferowane wynagrodzenie będzie miało swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Przyjrzymy się z tego powodu ofercie firmy Promedica24, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością.

Co to jest? Krótko o firmie

Ponad 14 lat doświadczenia, mocna pozycja na rynku brytyjskim, niemieckim oraz polskim, a do tego ponad 35 tysięcy opiekunek i blisko 28 tysięcy klientów. Tak w skrócie można opisać tę firmę, która promuje się nie tylko jako nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się, ale także wyjątkowo przyjazna dla pracowników.

Odziały w kilku krajach Unii Europejskiej, stanowią swoisty pomost pomiędzy osobami starszymi potrzebującymi domowej pomocy, a pracownikami zatrudnionymi w charakterze opiekunów. Firma nie tylko zatrudnia opiekunki, ale także zajmuje się ich szkoleniem, organizuje zakwaterowanie, przejazdy czy chwali się załatwianiem wszelkich formalności.

Opieka nad osobami starszymi jest realizowana w Polsce, w Niemczech w Wielkiej Brytanii. Pracownicy natomiast są zatrudniani w Polsce, Bułgarii oraz w Rumunii.

Firma chwaląc się swoim wieloletnim doświadczeniem, promuje się jako uczciwy oraz solidny pracodawca, który bardzo profesjonalnie podchodzi do swoich pracowników, dbając o jak najlepsze warunki bytowe dla nich, jak i o uczciwe wynagrodzenia.

Naturalnie placówki firmy są również punktami, do których zgłaszać mogą się osoby poszukujące opiekunów. Jest to jednocześnie pole do popisu dla przedsiębiorców, gdyż z Promedica24 można współpracować na zasadach franczyzy, otwierając placówkę firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, z bardzo rozbudowanym wsparciem samej centrali.

Dla kogo jest ta praca?

My jednak przyglądamy się tej firmie przede wszystkim z punktu widzenia pracownika, osoby chcącej zatrudnić się właśnie w charakterze opiekuna do osób starszych. Czy to praca dla każdego i czy są w ogóle jakieś warunki, które należy spełnić, aby się jej podjąć

Cóż, nie będziemy ukrywać tego, że zdecydowanie nie jest to praca dla każdego i trzeba się poważnie zastanowić, zanim podejmie się jakąkolwiek decyzję. Opieka nad osobami starszymi wymaga ogromnej empatii, nierzadko cierpliwości oraz spokojnego charakteru, a do tego swego rodzaju miłości do tego zawodu, gdyż choć wynagrodzenie może być atrakcyjne, to jednak zakres obowiązków może być bardzo duży.

Zatrudniając się w firmie Promedica24 na pewno na plus będzie działało doświadczenie w zawodzie, a pomocne z pewnością będą również referencje. Oczywiście, co warto nadmienić, firma sama organizuje kursy i szkolenia dla przyszłych opiekunek, które dla wielu osób mogą być atrakcyjną formą przygotowania się do zawodu.

Zarobki – jak się kształtują?

Wymagania związane z zatrudnieniem są oczywiście bardzo istotne, ale z całą pewnością każdego dużo bardziej interesuje to, na jakie zarobki można liczyć, korzystając z pośrednictwa Promedica24. Niestety, na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Wiele zależy z pewnością od tego, czy zdecydujemy się na opiekę nad starszą osobą w Polsce, w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii. Zarobki na terenie Niemiec w tym przypadku najczęściej okazują się najwyższe.

Wysokość wynagrodzenia jest jednak ustalana przez firmę również na podstawie innych kryteriów, do których zalicza się między innymi:

 • znajomości języka obcego (angielskiego lub niemieckiego);
 • doświadczenia w zawodzie;
 • długości trwania umowy.

Znajomość niemieckiego – czy jest wymagana?

Wysokość wynagrodzenia zależna jest, jak widać od poziomu znajomości języka obcego i, niestety wymogiem absolutnie koniecznym jest właśnie komunikatywna znajomość języka obcego.

W tym przypadku musi to być albo bardzo dobra znajomość języka niemieckiego albo angielskiego, na takim poziomie, aby komunikacja była naprawdę swobodna.

Trzeba pamiętać, że w obcym kraju musimy nie tylko komunikować się z osobą, którą się opiekujemy. Nierzadko będziemy musieli również robić zakupy, opłacać rachunki i załatwiać różne ważne sprawy w imieniu swojego podopiecznego?

Czy warto aplikować?

Niestety nie jesteśmy w stanie, i nawet nie powinniśmy, udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to, czy w ogóle warto aplikować. Firma na pewno może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem na rynku, a co za tym idzie, wieloma opiniami, które łatwo znaleźć w sieci i poczytać na własną rękę.

Jednocześnie Promedica24 może pochwalić się licznymi certyfikatami oraz nagrodami, o których więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie.

Tak naprawdę jednak każdy musi sam na poważnie zastanowić się, czy jest to praca dla niego. Trzeba brać pod uwagę nie tylko wiedzę językową, ale także chęci do pracy, motywację i przede wszystkim zamiłowanie do pomocy innym. Bez tych cech praca ta może sprawić każdemu więcej przykrości, niż można to sobie wyobrazić.

Promedica24 - opinie:

 1. jeśli są tutaj jakieś osoby, które miały styczność z tego typu pracą, to piszcie proszę i wyraźnie swoje zdanie na temat zarabiania na życie poprzez opiekowanie się starszymi ludźmi. Mam wrażenie, że jestem osobą empatyczną, która ma ochotę pomagać starszym, ale brakuje mi tej pewności, czy na pewno się do tego nadaję…

  Odpowiedz
 2. Jak wyglądają konkretnie warunki pracy oferowane przez firmę? Mieszka się w jakichś hostelach, hotelach pracowniczych czy bezpośrednio u osoby, którą będzie się opiekowało?

  Odpowiedz
 3. Witam. Czy pracując z pośrednictwa tej firmy na przykład w Niemczech rozliczam się z podatkami tam, czy u siebie w kraju? Jak to wygląda z punktu widzenia podatków???

  Odpowiedz
 4. Wiecie może ile kosztują u nich te kursy na opiekunkę? Nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat.

  Odpowiedz
   • Jakie darmowe. Trzeba opracować ileś dni.

    Odpowiedz
   • Ja płaciłam ponad 300 zł za 35 godz, jeżeli prowadzi firma bezpłatne to trzeba z nimi współpracować najmniej 6 miedięcy

    Odpowiedz
   • Proszę prawdę powiedzieć ,a nie bujać w oblokach

    Odpowiedz
  • Polecam najpierw nauczyć się języka ojczystego.

   Odpowiedz
 5. Powiem tyle… Polecam firmę promedica 24…od niedawna pracuje i jestem zadowolona i wRto spróbować pracować jako opiekunka.. Pomagasz innym ????.. Ulepszasz ich życie i dajesz uśmiech i dostajesz w zamian też uśmiech..i czasem i też ♥ . I co najważniejsze… Należy pamiętac że to jaka atmosfera będzie panować w domu zależy tylkoo od ciebie…. ????

  Odpowiedz
 6. Ja wyjeżdżam w przyszły czwartek i powiem szczerze że pierwsze wrażenie na rozmowie pozytywne konkret trochę żmudne dlugo trwało. Ale po tych wszystkich komentarzach które przeczytałam obawiam się wyjazdu .
  A poza tym nurtuje mnie wypłata co dwa miesiące więc rozkładają na raty dziwne jakieś !!! przykład 1200 rozkładają na dwie raty

  Odpowiedz
  • Tylko trzeba miec te 1200 nawet na 2 raty za jedzenie sie placi za spanie rowniez po 110 € na tydzien

   Odpowiedz
 7. To wcale nie prawda ze komunikatywny niem daje wiecej zarobic bo ktos kto nie zna wogole niemieckiego to zarobi tyle co komunikatywny niemiecki lub na poziomie podstawowym ja bynajmniej tak mam przekonalam sie na 2 osobach ktore wyjezdzaja nawet nie umieja powiedziec dzien dobry a co dalej albo jada do pracy smierdzace po przechlaniu.

  Odpowiedz
 8. idzie zarobic cos chociaz nie ma nic za darmo

  Odpowiedz
 9. Pa przyjeździe napiszę komentarz narazie jest ok o karze się po wypłaconym wynagrodzeniu A wracam 03.10.20

  Odpowiedz
  • Czy można prosić o więcej informacji, chce jechać po raz pierwszy. Nie znam j.niemieckiego, angielski w stopniu komunikatywnym. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 10. Ja chciałabym się dowiedzieć, jak ma się reklama promedica24, do rzeczywistości, bo to nawet nie jest połowa tego covw reklamie.

  Odpowiedz
 11. Firma jest oki ja na każdym wyjeździe mam super kordynatorki trzeba pojechać ten pierwszy raz i zobaczyć jak wygląda praca opiekunki pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witam ciągle się zastanawiam czy wyjechać nie znam j obcego mam obawy sama w obcym otoczeniu ile potrzeba kasy aby wyjechać itd pozdrawiam

   Odpowiedz

Dodaj komentarz