RWE – czy warto zaufać?

[Głosów:1    Średnia:4/5]
Strona RWE
Strona RWE

RWE Polska jest przedsiębiorstwem, które zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej.  Ponadto firma zajmuje się rozwojem i promocją Grupy RWE, do której należy. Grupa RWE zajmuje się wydobyciem ropy, węgla brunatnego oraz gazu. Ponadto RWE wytwarza energię elektryczną z węgla, gazu oraz odnawialnych źródeł energii.

W sumie z usług Grupy korzysta kilkanaście milionów klientów. Spółka prowadzi działalność międzynarodową, a zwłaszcza na terenie Europy. Na rynku niemieckim, holenderskim oraz brytyjskim Grupa RWE jest jednym z liderów, jeżeli chodzi o dystrybucję gazu.

RWE Polska jest spółką akcyjną, która swoją siedzibę ma w Warszawie. Wcześniej spółka działała pod nazwą RWE Stoen S.A. Firma powstała wskutek zakupu 85% akcji przedsiębiorstwa Stoen przez Grupę RWE. W 2007 roku zmieniono nazwę Stoen na RWE Stoen.

W tym samym roku podzielono spółkę na dwie: RWE Stoen oraz RWE Stoen Operator. Rok później zmieniono nazwę na RWE Polska. Oprócz RWE Polska w skład Grupy wchodzi jeszcze sześć spółek.  Przedsiębiorstwo swoje usługi kieruje zarówno do klientów indywidualnych, mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw oraz instytucji.

Klient indywidualny ma do wyboru trzy opcje. Pierwsza nazywa się „ Najprostsza dla Ciebie”. W ramach tej opcji cena energii elektrycznej jest stała. Druga opcja to „Najprostsza dzień i noc”. W tym przypadku są dwie stawki: dzienna i nocna. Dzienna stawka jest wyższa od stawki nocnej.

Natomiast trzecia opcja to produkt ryczałtowy. Przedsiębiorstwa mają do wyboru pięć opcji produktowych. Trzy warianty są takie same jak w ofercie dla klientów indywidualnych. Dodatkowo jest jeszcze opcja budowlana i strefowa.

RWE - opinie użytkowników:

 1. no włąsnie. Czy warto? rzeczywiscie jest taniej?

  Odpowiedz
 2. Początkowo oferta tej firmy rwe wydała mi się mało profesjonalna, ale okazuje się, ze faktycznie można trochę zaoszczędzić, mnie szczególnie zimą wyszło taniej jak ogrzewam dom prądem. Nie miałem z nimi problemów, wiec mysle, ze mogę polecić.

  Odpowiedz
 3. Kompletnie zagmwatwane rachunki, nic z nich nie rozumiem, nie powiem bo place mniej za prad odkad z nimi umowę podpisałem, ale trochę mnie irytuje, ze nie rozumiem za co place tak naprawdę.

  Odpowiedz
 4. mnie niestety umowa nie do końca podchodziła, zaoszczędził bym z 2zł miesięcznie bo mało używam prądu, a jest kara jak się szybciej umowę zerwie, nie powiem bo oferta wygląda fajnie, ale jak ktoś dużo za prąd płaci.

  Odpowiedz
 5. sprawna obsluga techniczna, rachunki mam nizsze, faktyra faktycznie trudna do odczytania, ale co tam, ważne ze mniej place.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz