Kurjerzy.pl – pośrednik usług kurierskich. Czy warto korzystać z jego usług?

KurJerzy.pl świadczy usługi kurierskie. Pośredniczy pomiędzy klientami a firmami kurierskimi.  Serwis współpracuje z : UPS, DHL. DPD i FEDEX.  Są to liderzy na rynku kurierskim.  UPS jest jednym z największych przedsiębiorstw na świecie, które prowadzi tego typu działalność. Obsługuje ponad 200 krajów.  Natomiast z usług FEDEX klienci korzystają najczęściej. DHL specjalizuje się w przesyłkach ekspresowych zarówno lotniczych jak i drogowych.

KurJerzy.pl swoją działalność rozpoczęli w 2010 roku. Portal jest własnością firmy iTBross Piotr Richert. Swoją ofertę kierują zarówno do przedsiębiorstw jak i klientów indywidualnych. Serwis w swojej ofercie ma przesyłki kurierskie lokalne i krajowe oraz przesyłki międzynarodowe do krajów europejskich.  Proces zamawiania usługi nie jest zbyt skomplikowany.

Pierwszym etapem jest określenie rozmiarów przesyłki, a następnie jej wycena. Następnie klient może zapoznać się z opcjami, na które może się zdecydować. Po wybraniu kuriera należy uzupełnić dane osoby odpowiedzialnej za złożenie zamówienia, dane odbiorcy oraz przesyłki. Można skorzystać z opcji „za pobraniem”.  Ostatnim etapem jest zapłata zasługę kurierską i przekazanie paczki kurierowi. Dokonać zapłaty można przelewem tradycyjnym, internetowym lub kartą kredytową.

W razie problemów ze złożeniem zamówienia serwis zapewnia pomoc konsultanta. Ponadto ceny usług nie są zbyt wygórowane, jak zapewnia firma dzięki uzyskanym zniżkom u firm, z którymi współpracuje.

Click to rate this post!
[Total: 281 Average: 4.9]

Kurjerzy.pl - opinie użytkowników:

 1. korzystam juz od dłuzszego czasu i mozna powiedziec ze jestem zadowolony. fajne ceny, wygoda, czego chciec wiecej?

 2. Z usług korzystałem jako osoba prywatna i nie było większych problemów. Teraz mam zamiar nawiązać współprace z moją firma. Wiąże się toz czestszymi zleceniami i zobaczymy jak się sprawdzą

 3. Z ich usług korzysatm jak musze nadac paczke. Nie było żadnych problemów. Moge polecic.

 4. korzystam z ich usług raz na jakis czas. Jestem w miare zadowolony. Raz sie sie zdarzylo ze paczka trafiła nie dotej osoby co miała. na szczescie szybko swój błąd naprawili

 5. Korzystam od samego początku. Naprawdę dobra firma.

 6. współpracuje z ta firmą od kilku miesiecy. jak dotąd nie zawiodlam sie na nich.

 7. a czy stali klienci mają jakies znizki? Ooplaca sie z nimi na stałe współpracowac?

  1. tak maja zniżki dla stałych klientow, skontaktuj sie z nimi, osobiscie dobrze mi sie z nimi współpracuje.

 8. Jako pośrednik nie robią nic by walczyć z UPS który zaczął notorycznie obciążać klientów za wymiary paczek które są niby większe od zadeklarowanych. Obecnie mam juz takich obciążeń na ponad 900 zł paczka z rozmiarów 190x30x10 urosła wg UPS do rozmiarów dwóch palet EUR. A Kurjerzy nabierają wody w usta i cisza.

 9. Nie zrealizowali odbioru pilnej przesylki i nie chca zwrocic pieniedzy wymyslajac jakies abstrakcje.

 10. korespondencja mailowa niby z człowiekiem, a jak z automatem również, absolutny brak jakiejkolwiek dbałości o zabezpieczenie interesów swoich klientów! Jak już napisał Pan Zbigniew Łuczak, paczki w cudowny sposób rozrastają się do cokolwiek dziwnych rozmiarów i klient jest obciążany niebotycznymi dopłatami 'bo tak’, bez wyjaśnień i choćby dodatkowej dokumentacji nt.stanu paczki w czasie mierzenia (i pewnie nic dziwnego, bo zgniecione/spłaszczone opakowanie musi zmienić swoje wymiary. ba! wystarczy odstająca taśma lub naderwany fragment kartonu i dopłata gotowa)
  W internecie można odszukać wiele podobnych opisów, więc to chyba obecny standard firmy kurJerzy

 11. Absolutnie nie polecam. Po nadaniu i dostarczeniu paczki dostałam informację po 10 dniach, ze mam dopłacić bo firma kurierska obciążyła ich kosztami dodatkowymi za przesyłkę, która przekraczała swój rozmiar.Kiedy zażądałam protokołu dostałam pdfa z opisem, bez podpisu pieczątki itp. Tylko sama treść ze przesyłka przekroczyła wagę. Wiem co wysyłałam, waga produktu była około 600 gram. Kazano mi dopłacić bo przesyłka ma dwa kg. W firmie przewozowej poinformowano nie, że nie ma żadnego protokołu i nic o tym nie wiedzą. Pani z z firmy KurJerzy szybko więc zmieniła zdanie i teraz juz nie jest waga przekroczona, ale podobno mi zmienili przesyłkę z kopertowej na normalną i dlatego jest dopłata, Bez mojej zgody i wiedzy firma sama zmieniła na mój koszt (podobno)usługę , za którą zapłaciłam. jest to zwyczajne narażanie ma na dodatkowe koszty i stratę. Jak najdalej do tej firmy.

 12. znam sytuacje od strony kuriera, ludzie potrafią tak oszukiwać przy podawaniu wymiarów albo zawartości, że można o tym książke napisać!

 13. Fatalna firma, brak totalny profesjonalizmu, mimo wyznaczonych dat i godzin nie odbierają przesyłek, nie kontaktują się z nadawcą, odradzam wszystkim

  1. Podpisuję się pod tym komentarzem.Fatalna firma ,nie polecam.Wogóle nie kontaktują się ani z nadawą paczki ani z odbiorcą.Paczki wracająz Londynu!!!Omijajcie tę firmę z daleka!

 14. Tak, mnie też przesłali informację, że mam dopłacić. Przesyłka nagle się rozmnożyła i z wagi 44 kg wzrosła do 68 kg. Skandal! Godzinę przed daniem jej kurierowi byłem u konkurencji, ale przekraczała gabaryty. Tam ją tez zważyliśmy.
  Dopóki nie przyślą rzetelnego pisma z protokołem i pieczątkami to nie zamierzam nic robić!

 15. Paczka którą nadałam 26 września 2014 r ,po doręczeniu do odbiorcy – prawdopodobnie w czasie transportu sama zwiększyła swoją wagę i wymiary-, ponieważ po kilku dniach od jej doręczenia dostałam wezwanie do zapłaty ponieważ wykryto niezgodność z zamówieniem i przesyłkę bez mojej wiedzy i zgody przekwalifikowano przez UPS na przesyłkę do 60 kg .
  Umowę na usługę kurierską zawarłam z Firmą KurJerzy.pl do której zwróciłam się o potwierdzenie wykrytej niezgodności(wiedziałam o tego typu praktykach dlatego bardzo dokładnie już po zapakowanie zważyłam i zmierzyłam paczkę) i uzyskałam odpowiedź:
  by złożyć reklamację która zostanie przyjęta do rozpatrzenia tylko z dołączonym zdjęciem paczki opakowanej z oznaczonymi wymiarami i wagą,w przeciwnym razie reklamacja zostanie odrzucona.
  Wobec takiego stanowiska zażądałam by to firma KurJerzy.pl udokumentowała skierowane do mnie żądanie dodatkowej opłaty za wykrytą niezgodność
  zdjęciem paczki z dokładnymi wymiarami i wagą oraz z naklejonym adresem odbiorcy.
  Odpowiedź otrzymam do 30 dni ,taką informację udzieliła dzisiaj Pani Specjalista Biura Obsługi Klienta.
  Mam prawo domniemywać, iż świadoma niekompetencja,pozorny brak wiedzy
  i traktowanie klienta jak”mądrego inaczej” to sposób na powiększanie zysków firmy.

 16. U mnie wszystko przebiegło dobrze. Paczka miała takie wymiary jak podałem i nic się nie zmieniło.

 17. Ciekawe rozwiązanie dzieki temu udało mi się zaoszczędzić na wysyłce.

 18. Ja wysyłałem ciężkie i duże przesyłki i wszystko było super. Kurier przyjechał do mnie i bez problemu odebrał paczkę. Ważyłem dokładnie przed nadaniem. Myślę, że taniej jako osoba prywatna bym nie wysłał nigdzie.

 19. Firma ok ,godziny przyjazdu po przesyłkę jak pasuje ale wysyłka za pobraniem żenadaaaaaaaaa za przesyłkę płaciłem 23 zł a po sprzedaży potrącony Mo dodatkowo 20 zł za jakieś pierdoly z zapakowane. Nieeeeeee polecammmmmmmm jednak inna firma nie robiła z tym problemu.pozdrawiam

 20. ŻENADA !!!!!! Po zapakowaniu , zmierzeniu dokładnym zważeniu , wysłałem paczkę za
  POBRANIEM Z OPCJĄ WPŁATY NA MOJE KONTO PO 1 DNIU- oczywiście dodatkowo płatne
  I co się dzieje mija 48 GODZIN OD DORĘCZENIA , więc składam reklamację na stronie KURJERZY , no a tam w odpowiedzi meilowej dostaje że pieniądze owszem będą na moim koncie ale UWAGA DO 10 DNI ROBOCZYCH . O ZGROZO W ŻYCIU BYM NIE WYBRAŁ TAKIE OPCJI.
  Więc pisze w odpowiedzi , że opłata została pobrana za taką opcję i żadnej informacji nie ma że będzie tak to długo trwało
  Reasumując podobno taką umowę mają z KEX – em , ale już na stronie nie informują o tym fakcie i kroją kase klienta.
  co mnie obchodzi jaką ONI umowę mają z KEX-em , ja takiej nie mam i z KURJERZYM ZAWIĄZAŁEM UMOWĘ I DOPŁACIŁEM ZA OPCJĘ WPŁATY PO 24 GODZINACH NA MOJE KONTO
  POWTARZAM ŻENADA , NIE POLECAM

Oficjalna strona Kurjerzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *