Finiata – nowe rozwiązanie na rynku. Czy zwiększy płynność finansową przedsiębiorstw? Wasze opinie

Problem płynności finansowej mikro oraz małych firm w Polsce jest bardzo poważny, a wszystko to za sprawą dużej popularności faktur z odroczonym terminem płatności. Mnóstwo przedsiębiorców czeka na swoje pieniądze nierzadko po 30 dni, a w wielu przypadkach terminy płatności wydłużają się nawet do 60 dni.

Wszystko to sprawia, że przedsiębiorcy nie mają pieniędzy na aktualne finansowanie swojej działalności. Korzystają z kredytów, ponoszą potężne koszty i tym samym nie mogą skutecznie się rozwijać. Rozwiązaniem idealnym wydaje się być faktoring. Usługa oferowana przez wiele banków, która pozwala otrzymywać płatności za faktury praktycznie natychmiast.

Niestety dla małych firm koszty tego rozwiązania potrafią być zbyt wysokie, tak jak i mnogość formalności, które trzeba spełnić. Od pewnego czasu na rynku funkcjonuje jednak firma Finiata, która promuje swoją ofertę faktoringu jako wygodną i dopasowaną do potrzeb mniejszych przedsiębiorców. Czy faktycznie tak jest?

Krótki opis firmy Finiata – czym jest i co oferuje?

Strona www Finiata. Źródło: http://finiata.pl

Faktoring oferowany przez firmę Finiata, jest bardzo przydatną usługą dla wszystkich tych przedsiębiorców, którzy mają problemy z płynnością finansową przez odroczone terminy płatności faktur. Zasada działania takiej usługi jest naprawdę bardzo prosta. Przedsiębiorca wystawiający fakturę z odroczoną płatnością przekazuje ją później do firmy oferującej usługi faktoringu.

Tam, po weryfikacji, pieniądze z faktury wypłacane są przedsiębiorcy natychmiastowo, a uzyskana w ten sposób kwota staje się niejako kredytem, który przedsiębiorca musi spłacić po otrzymaniu płatności od kontrahenta.

Tutaj właśnie zaczyna się problem typowych usług faktoringowych, gdzie zgodę na skorzystanie z tej opcji musi wyrazić nie tylko przedsiębiorca oraz sama firma faktoringowa, ale także i kontrahent. Wiąże się to z wieloma problemami, ale Finiata reklamuje się jako firma, która nie będzie wymagała zgody kontrahenta, co ma stanowić jedną z większych zalet tej oferty.

Oferta faktoringu gwarantowana przez firmę Finiata

Finiata oferuje swoim klientom bardzo przejrzyste warunki współpracy. Rejestrując się w bazie klientów firma przeprowadzi krótką analizę, na podstawie której przydzieli odpowiedni limit kredytowania. Limit ten oznacza maksymalną kwotę z faktur, którą firma pokryje przed uzyskaniem płatności.

Dużą zaletą jest to, że przedsiębiorca może skorzystać z kilku opcji odroczenia płatności (max do 60), z możliwością ewentualnego przedłużania w razie potrzeby. Finiata nie wymaga dodatkowo od przedsiębiorców zgody kontrahentów firmy. Przedsiębiorca sam odzyskuje pieniądze z należnej faktury, a następnie przelewa je na konto Finiaty.

Jaka jest opłacalność oferty  – czy warto z niej skorzystać?

Zasady. Źródło: http://finiata.pl

Czy usługa tego typu może być opłacalna? Mając problemy z płynnością finansową przez faktury, na pewno tak. Warto dodać tutaj stosunkowo niskie opłaty związane z korzystaniem z usług Finiaty, które są łatwe do wyliczenia. Przedsiębiorca musi zapłacić od 3zł prowizji + VAT dla każdej kwoty 100zł wypłaconej dla faktury.

Nie są to koszty bardzo wysokie, a pozwalają firmom na natychmiastowe wręcz odzyskanie gotówki z faktury i przeznaczenie jej na ważne cele, takie jak zakup nowego towaru, inwestycja w reklamę i wszystko to, co potrzebne jest firmie do dynamicznego rozwoju.

Czas na krótkie podsumowanie

Wszystkie zalety związane z faktoringiem realizowanym przez firmę Finiata, to przede wszystkim:

 • możliwość szybkiego odzyskania pieniędzy z faktur z odroczonym terminem płatności,
 • wysokie limity kredytowe,
 • przejrzystość usługi,
 • niskie i łatwe do wyliczenia koszty,
 • możliwość odroczenia płatności do 120 dni,
 • brak wymaganej zgody kontrahenta na skorzystanie z faktoringu.

Nie da się ukryć tego, że oferta prezentuje się bardzo atrakcyjnie i może być świetną alternatywą dla faktoringu oferowanego przez banki.

Finiata – TYLKO dzisiaj 14.04.24 – oferta promocyjna. Kliknij

Związane jest to nie tylko z niskimi kosztami i przejrzystymi umowami, ale przede wszystkim z tym, że przedsiębiorca nie musi pytać o zgodę na faktoring swojego kontrahenta.

Click to rate this post!
[Total: 15 Average: 3.5]

Finiata - opinie z forum:

 1. ktoś korzystał może już z tych usług? Możecie potwierdzić to, że współpraca oznacza zapłatę tych 4zł za każde 100zł i nic poza tym? Nie ma żadnych dodatkowych opłat ukrytych, jakichś dziwnych kosztów? Dajcie proszę znać.

  1. Nic poza tym – nie ma żadnych dodatkowych oplat a dodatkowo nie kontaktuja sie z Twoim kontrahentem i pieniadze masz tego samego dnia na koncie

 2. nie dość, że faktura odroczona to podstawa, to jeszcze mnóstwo klientów ma w nosie terminowe regulowanie należności…czy ten faktoring jest tak wygodny jak o nim piszą? Odezwijcie się jeśli korzystaliście z usług.

  1. Jeżeli chodzi o koszty to fakt są niskie, fakt nie kontaktują się z kontrahentem. Inna już sprawa jeżeli chodzi o przyznany limit. Z tą firmą nie masz stabilności bo przyznany limit nie jest stały. Mi potrafili zmniejszyć limit o 50 % w ciągu jednego miesiąca a wcale nie miałem żadnych faktur przeterminowanych i wszystko spłacane na czas. W praktyce to wyglądało tak że powiedzmy zgłosiłem faktury na łączną kwotę 2 tys (limitu do wykorzystania zostało prawie 2200 zł) i dostałem odpowiedź że faktury nie mogą być sfinansowane a limit został mi pomniejszony o 1700 zł. Jeżeli ma się faktoring w jakimś banku i ustalony limit to ten limit jest natomiast w Finiata nie masz pewności czy zgłosisz fakturę i zostanie ona sfinansowana bo nagle ktoś kto o tym decyduje obetnie Wam limit.

 3. Finiata – TYLKO dzisiaj 14.04.24 ceny promocyjne. Kliknij

 4. Dla mnie ta Firma nie jest wiarygodna. Przyznany limit okazuje się limitem technicznym a Panie czekają na wpłatę 1 grosza. Przelewem natychmiastowym i nie dostali przez pół dnia…. Fajne Panie, ale nie potrafią załatwić prostego tematu. Szkoda, że nie ma kontaktu do ich Szefa. Pozdrawiam nowo złapanych klientów życząc ogromnej cierpliwości w współpracy

 5. Korzystamy z usług FINIATA od 10 miesięcy na kwoty po kiladziesiąt tys.PLN miesięcznie i polecamy każdemu kto pracuje na odroczonych terminach płatności .
  Proste zasady , szybkie decyzje , profesjonalna i miła obsługa są wizytówką tej firmy.
  Nasza spółka nie spotkała się nigdy z odmową finansowania a dodatkowo systematycznie zwiększano nam limit kredytowania.
  FINIATA to firma godna polecenia i bardzo potrzebna na rynku

  Henryk Sp.z o.o.

 6. Od kilku miesięcy współpracujemy z firmą Finiata. Przyznam, że nie byłam zbyt pozytywnie nastawiona, ponieważ nie ufam tego typu nowościom. Jak widać, życie potrafi zaskoczyć. Współpraca jest sprawna, pieniądze przyznawane są zawsze na czas i zgodnie z moimi oczekiwaniami. Nie ma tutaj żadnych fałszywych nut. Wiedzą jak działać i przekonać do siebie ludzi. Dodatkowo, zawsze miła i cierpliwa obsługa to ich największy plus. Tak trzymać!

 7. Bardzo dziękuję za wsparcie finansowe.
  Wszystko poszło szybko i sprawnie- nie spodziewałam się pozytywnej decyzji
  Jeszcze raz bardzo dziękuję i polecam!!!

 8. Jestem bardzo zadowolona z waszych usług. Polecił mi je mój znajomy, który również z nich korzysta. Pełen profesjonalizm, zaangażowanie i pomoc zawsze, gdy tego potrzebuję 🙂 daje wielkie tak!

 9. Naprawdę, takiej obsługi się nie spodziewałam 🙂 kontakt świetny, wszystko jasno i klarownie wyjaśnione, a co najważniejsze – wiem doskonale o tym, że w razie jakiejkolwiek sytuacji kryzysowej mogę się z nimi skontaktować. Tak trzymać! 😉

 10. Powiem krotko – warto!! Obsluga pierwsza klasa wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Na prawde swietny kontakt z klientem, bardzo dopracowany i zawsze kiedy potrzeba. Warto do nich przedzwonic i poznac wszelkie szczegoly 🙂

 11. Co tu duzo moiwc – sa rzeczowi, dobrzy i fachowi 😉 maja dobre podejscie do klienta. Wspolpaca z nimi to naprawdę dobra rzecz, szczegolnie ze wszystko uistalamy na biezacoo, a wrazie problemow dzwonie i wszystko jest jasne.

 12. Ponad pół roku współpracy i jeden wniosek – super! To jest dla mnie i dla mojej firmy cenna i ważna współpraca, więc na pewno polecam ją każdemu, kto myśli o rozwoju swoich możliwości i wciąż ma blokadę spowodowaną finansami.

 13. Serdecznie polecam z uwagi na ludzkie podejście do klienta na to że potrafią dostrzec w firmie coś więcej niż tylko suche dane finansowe. Miła obsługa indywidualne podejście, prowadzenie krok po kroku.

 14. Bardzo chwalę sobie tę współpracę. Bardzo kompetentna obsługa i pomocna w każdej sprawie. Bardzo szybko otrzymałam pieniądze . Dzięki nim czuję się bardzo bezpieczna finansowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *