Ubezpieczenie płatne za granicą?

Wpis ten będzie dosyć krótki, jednak skłaniający do myślenia. Po kolejnej już w tym roku podwyżce ubezpieczeń społecznych, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się dać spokój polskiemu ZUSowi i skorzystać z usług jednej z firm pośredniczących w załatwianiu zatrudnienia w jednym z państw Unii Europejskiej w którym to składki są sporo niższe. Przedsiębiorca po takim ruchu według różnych wyliczeń może zaoszczędzić od 6-7 tys złotych rocznie, gdyż miesięcznie płaci on około 500 zł (w porównaniu do prawie 1000 złotych u nas jest to dosyć spora oszczędność).

Co tak naprawdę przyniosła ostatnia podwyżka ZUSu dla Polaków? Według mnie są to zwolnienia oraz porzucenie polskiego ZUSu na rzecz zagranicznego. Wystarczy wpisać w najpopularniejszą wyszukiwarkę „niższy zus” itp, by znaleźć masę firm, które zajmują się tego typu przedsięwzięciami (przejście z ZUSU polskiego na zagraniczny). A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze państwo nie może z tym nic zrobić, bo według przepisów, po wstąpienia do UE przedsiębiorca może ubezpieczać się w tym kraju w którym podejmuje pracę.

Nie chcę dywagować, czy praca ta jest fikcyjna czy prawdziwa. Fakt, faktem sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, bo lepiej top już nie będzie …

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. też się nad tym zastanawiam. Państwo chce wykończyć przedsiębiorców, a ja nie mam zamiaru brać w tym udziału

  2. a co z ubezpieczeniem zdrowotnym w takim przypadku?

    1. Tutaj musiałbyś dowiadywać się już bezpośrednio u pośrednika. Ja niestety nie mam na ten temat wystarczajacych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *