Co odróżnia efektywnego od nieefektywnego przedsiębiorcy?

Takie pytanie żadne zostało na szkoleniach w których miałem przyjemność uczestniczyć. Padały różne odpowiedzi, jedne lepsze inne trochę mniej. Wiedziałem, na jaką odpowiedź liczył szkoleniowiec zadając to pytanie, więc odezwałem się pod koniec kolejki odpowiedzi i powiedziałem, że skuteczny, czy też efektywny przedsiębiorca jest zaangażowany we własny biznes, natomiast nieefektywny czy też nieskuteczny jest tym biznesem tylko zainteresowany.

O co chodzi? Zaangażowanie przedsiębiorcy polega na wykonywaniu czynności, które powinny lub też muszą być wykonane w danym czasie, natomiast osoba zainteresowana wykonuje przeważnie tylko te czynności, które uważa za najmniej kłopotliwe i takie, przy których może się najmniej natrudzić.

Przyjmij postawę osoby zainteresowanej, a porażkę z własnym biznesem masz gwarantowaną. Nie popełniaj błędu wielu osób na Twoim miejscu. Podziel się co na ten temat myślisz w komentarzu poniżej.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. święta racja. Niezaleznie od pomysłu każdy pomysł trzeba zrealizować i nikt nie może dopilnować tego lepiej od właściciela firmy.

  2. dokładnie, znam sporo osób „przedsiębiorców”, którzy robią tylko to co jest dla nich wygodne, a później dziwią się, ze źle się wiedzie

  3. Czasami mam wrazenie ze ,wlasciciel firmy mysli że skoro już ją ma to sama bedzie pracowac na zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *