Inteligo.pl – czy warto otworzyć konto internetowe?

Strona inteligo.pl
Strona inteligo.pl

Inteligo jest platformą internetową za pomocą, której można obsługiwać konto bankowe i korzystać z innych usług finansowych. Platforma została stworzona w dwanaście lat temu. Początkowo serwis oferował przelew internetowy, powiadomienia sms, kartę do konta oraz telefoniczną i internetową obsługę klienta.

Rok później oferta została poszerzona o możliwość płatności sms-em. Później w ofercie pojawiły się fundusze inwestycyjne, zdalny debet i możliwość przesyłania pieniędzy na telefon komórkowy. W kolejnych latach w platformie pojawiły się usługi takie jak: Obligacje Skarbu Państwa, ubezpieczenia, Fundusz Emerytalny, e-faktura, Rachunek Maklerski, pionowe karty debetowe i inne.

Właścicielem platformy od 2002 roku jest PKO Bank Polski. Wcześniej serwis należał do Inteligo Financial Services SA. Na chwilę obecną z usług Inteligo korzystają klienci czterech instytucji finansowych: PKO Banku Polskiego, Banku Pocztowego, Kredobanku oraz Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń.

Z usług platformy mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Obecnie Inteligo ma w swojej ofercie usługi związane z prowadzeniem konta. Ponadto można wybierać spośród kart kredytowych, debetowych, lokat (lokata z zyskiem 10%, lokata z miesięczną kapitalizacją odsetek, lokata o zmiennym oprocentowaniu, stałym oprocentowaniu, lokata 3+3, 6+6), funduszy inwestycyjnych, rachunków maklerskich, kredytów, czy ubezpieczeń.

Inteligo.pl - opinie z forum:

 1. pamietam, ze było to moje pierwsze konto bankowe. dobrze je wspominam. nie wiem jak jest teraz niestety

  Odpowiedz
  • a jak warunki kont w 2014 roku sie przedstawiaja

   Odpowiedz
 2. gówno, ciągle ciągną kasę . jakieś chore kody ze zdrapki ( w XXI wieku ) .
  konsultanci nie wykształceni , jeden mówi inaczej niż drugi .
  NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 3. jedno z pierwszych kont internetowych, ale okazuje się, ze nie zostaje w tyle pomimo upluwy lat, 7 lat z nimi jestem, najtańsze te konta nie są jednak jestem zadowolona.

  Odpowiedz
 4. W zasadzie dobre konto internetowe jak się często placi online i kartabo wtedy opłaty naprawdę robią się smiesznie niskie.

  Odpowiedz
 5. samo inteligo jest ok, oferta lokat jak dla mnie marna, ale zawsze można czegoś poszukać w innych bankach.

  Odpowiedz
 6. Polecam to konto bo uważam, ze pko jest najpiewniejsze i tyle, ja się jeszczenie zawiodłem.

  Odpowiedz
 7. konto jest ok choć ostatnio robią sporo aktualizacji systemu i ciągle się tam coś wiesza, ale przeprawszają informują o wszystkim i w ogole.

  Odpowiedz
 8. Niestety płacenie w XXI wieku za to, że się bankowi powierza swoje pieniądze (pożycza) jest absurdem! W DeutscheBanku ekonto jest za darmo, karta, przelewy, wypłaty z obcych bankomatów w całej UE! Sprawdzanie salda w obcych bankomatach – też za darmo. W zasadzie wszystkie operacje przez internet są darmowe.Takie powinno być konto! Inteligo do lamusa!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz